Partner serwisu
01 grudnia 2023

10 lat INSTAL-FILTER

Kategoria: Aktualności

INSTAL-FILTER SA, producent urządzeń oraz dostawca kompleksowych rozwiązań do odpylania i neutralizacji gazów w przemyśle, świętował jubileusz 10-lecia istnienia na rynku. Z tej okazji, 23 listopada, spółka zorganizowała zwiedzanie firmy oraz uroczystą galę. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele klientów, partnerów, dostawców oraz pracowników.

10 lat INSTAL-FILTER

W trakcie zwiedzania firmy zaprezentowano komponenty do aktualnie realizowanych zleceń oraz cześć nowo zaprojektowanych urządzeń, które od roku są skutecznie lokowane na polskim, a docelowo również europejskim rynku. Znalazły się wśród nich modułowe filtry z wkładami kartridżowymi oraz kompaktowe urządzenia filtracyjne na stanowiska spawalnicze i szlifierskie.

–Staramy się odpowiadać na potrzeby klientów, dlatego stale rozwijamy się dla państwa i rozszerzamy portfolio naszych produktów. INSTAL-FILTER SA jest dobrze wyposażonym kompleksem przemysłowym z nowoczesnym zapleczem biurowym. Baza produkcyjna firmy ma duży potencjał do dalszego wzrostu – mówił prezes zarządu INSTAL-FILTER SA, Roman Burgiel.

Kolejnym etapem wydarzenia była uroczysta Gala Jubileuszowa, podczas której zarząd spółki podkreślił znaczenie wejścia INSTAL-FILTER SA do Grupy BT Industrial Solutions (w skrócie BTIS). Grupa ta, tworzona wraz z większościowym udziałowcem, firmą Bart Sp. z o.o., zatrudnia dziś około 230 osób oraz osiąga obrót ponad 200 mln zł rocznie.


Polski przemysł, a zwłaszcza energetyka, przechodzi obecnie duże zmiany, przystosowując się m.in. do unijnych wymogów klimatycznych. O możliwych scenariuszach, kierunkach transformacji energetycznej mówił w czasie wieczornego spotkania Marcin Popkiewicz (analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko), wygłaszając referat „Rewolucja energetyczna, ale po co?”.


Podczas jubileuszowej gali nie brakowało energii – także dosłownie. Niezwykle widowiskowy, energetyczny pokaz, z wykorzystaniem świecących elementów (m.in. „rysujących” logo firmy INSTAL-FILTER), przygotowała grupa Multivisual – finaliści znanego programu Mam Talent. O spokojniejszy, bardziej nastrojowy klimat zadbał z kolei duet jazowy: Agata Szpalik i Marcin Wojciechowski.
Całość jubileuszu INSTAL-FILTER SA zwieńczyły podziękowania dla osób zaangażowanych w budowę firmy w ostatnich 10 latach. Statuetki za wsparcie rozwoju odebrali: Mieczysław Fornal, Mirosław Litke oraz Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC”.

***
INSTAL-FILTER SA jest producentem i czołowym dostawcą nowoczesnych technologii odpylania, filtracji i neutralizacji spalin dla wszystkich gałęzi przemysłu. Spółka zapewnia klientom kompleksową obsługę – od projektu, przez produkcję, po montaż, uruchomienie i serwis. Po fuzji z firmą instalacyjną Bart Sp. o.o. z biurami w Sosnowcu Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, INSTAL-FILTER SA współtworzy Grupę BT Industrial Solutions (w skrócie BTIS), która zatrudnia około 230 osób oraz osiąga obrót ponad 200 mln zł rocznie. W planach Grupy BTIS jest dalszy rozwój organiczny oraz przez akwizycje, a także wzrost przychodów z rynków zagranicznych.

 

źródło: relacja z wydarzenia
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ