Partner serwisu
14 czerwca 2024

Finał II edycji Akademii Wodorowej na Politechnice Gdańskiej

Kategoria: Aktualności

Dwa dni różnorodnych wykładów, zajęć laboratoryjnych oraz ciekawych spotkań studentów i naukowców to program zjazdu uczestników II edycji Akademii Wodorowej, która odbyła się na Politechnice Gdańskiej w dniach 8-9 czerwca.

Finał II edycji Akademii Wodorowej na Politechnice Gdańskiej

Akademia Wodorowa to program edukacyjny skierowany do studentów 3, 4 i 5 roku oraz absolwentów uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 27 roku życia. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest Grupa Orlen S.A.

Celem Akademii H2 jest wymiana wiedzy pomiędzy ekspertami i praktykami z wieloletnim doświadczeniem w branży wodorowej, a osobami zainteresowanymi wskazaną tematyką, rozpoczynającymi dopiero karierę w branży. Program obejmuje cykl wykładów i warsztatów, a także spotkania z ekspertami i naukowcami z branży wodorowej.

Zajęcia organizowane są w różnych miejscach w Polsce i pozwalają uczestnikom projektu zobaczyć w praktyce, jak technologie wodorowe funkcjonują w różnych dziedzinach przemysłu.

Akademię otwierał prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju. Witając uczestników wyraził nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Pomorskie będzie energetycznym zagłębiem w którym technologie wodorowe będą odgrywać kluczowe znaczenie. Podkreślił również, że Politechnika Gdańska bierze czynny udział w transformacji energetycznej w naszym regionie.

– Politechnika Gdańska jest jedną z dwóch uczelni w Polsce, obok Politechniki Krakowskiej, która jest partnerem merytorycznym tego przedsięwzięcia – wyjaśnia prof. Jacek Gębicki, dyrektor Centrum Technologii Wodorowych. – Bardzo cieszę się, że mogliśmy po raz drugi zaprosić uczestników do udziału w przygotowanych przez naszych naukowców laboratoriach i wykładach. Myślę, że były to dwa dni pełne użytecznej i praktycznej wiedzy, z której uczestnicy Akademii będą mogli korzystać w swojej pracy naukowej czy zawodowej.

W ciągu dwóch dnia uczestnicy mogli wziąć udział w 9 wykładach oraz w wybranych przez siebie zajęciach laboratoryjnych, w różnych blokach ćwiczeń praktycznych. W tegorocznej, bardzo bogatej w przedsięwzięcia edycji, członkowie Akademii poza Politechniką Gdańską odwiedzili także m.in.: największe europejskie firmy z branży wodorowej znajdujące się w Hiszpanii, siedzibę Toyoty w Wałbrzychu i Warszawie, odbyli zajęcia w firmie PESA w Bydgoszczy i poznawali jakie technologie wodorowe stosuje firma Solaris w jej siedzibie pod Poznaniem.

Grzegorz Jóźwiak, dyrektor Biura Technologii Wodorowych i Paliw Syntetycznych oraz Dominika Niewierska, dyrektor działu koordynacji i rozliczeń projektów wodorowych z PKN Orlen, podkreślili perfekcyjnie przygotowanie akademii wodorowej w Gdańsku i już zadeklarowali że Politechnika Gdańska weźmie udział w kolejnej edycji tego przedsięwzięcia, które cieszy się coraz większa popularnością wśród uczestników.

źródło: Politechnika Gdańska
fot. Politechnika Gdańska
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ