Partner serwisu
12 sierpnia 2024

BOŚ podpisał pierwszą preferencyjną umowę Pożyczki OZE w województwie lubelskim

Kategoria: Aktualności

Pierwsza preferencyjna Pożyczka OZE w województwie lubelskim, oferowana przez BOŚ, sfinansuje montaż instalacji fotowoltaicznych. Będzie służyć generowaniu „zielonej” energii z OZE dla gminy Głusk.

BOŚ podpisał pierwszą preferencyjną umowę Pożyczki OZE w województwie lubelskim

8 sierpnia Bank Ochrony Środowiska, podpisując umowę pożyczki z Gminnym Zakładem Komunalnym w Głusku, uruchomił finansowanie dla samorządów, spółek komunalnych, szkół, uczelni, szpitali oraz instytucji kultury na terenie województwa lubelskiego. Pożyczki OZE są udzielane ze środków programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021-2027, w ramach Umowy Operacyjnej zawartej pomiędzy Bankiem Ochrony Środowiska a Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Preferencyjnie oprocentowaną pożyczkę można uzyskać na budowę i rozbudowę instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE). Finansowane mogą być instalacje wytwarzania energii elektrycznej oraz produkcji ciepła z wykorzystaniem m.in. promieniowania słonecznego, biomasy, biogazu czy geotermii. Jeśli inwestycja obejmuje magazyn energii, można otrzymać dotację na sfinansowanie nawet do 100% kosztów zakupu. Pożyczka nie obejmuje jednak inwestycji polegających wyłącznie na zakupie magazynu energii elektrycznej lub cieplnej. Bank udziela pożyczek na maksymalnie 12 lat, do kwoty 10 mln złotych, z oprocentowaniem już od 1,4%. Bank nie pobiera żadnych opłat ani prowizji za udzielenie pożyczki.

- W Banku Ochrony Środowiska stawiamy na zieloną transformację. Naszym celem jest wsparcie finansowe wszystkich, którzy chcą realizować inwestycje proekologiczne, szczególnie w oparciu o odnawialne źródła energii. Oferujemy nie tylko atrakcyjne produkty finansowe, ale także wsparcie merytoryczne i doradztwo. Jako jedyny bank w Polsce posiadamy kadrę doświadczonych inżynierów ekologów, którzy pomagają w przygotowaniu i realizacji zielonych przedsięwzięć. Obecnie BOŚ jest wyłącznym podmiotem oferującym unijne pożyczki OZE w województwie lubelskim dla samorządów, szkół i szpitali. Pula środków do rozdysponowania wynosi 62,5 mln zł, a w przypadku dużego zainteresowania, kwota ta może zostać zwiększona. Zachęcamy do składania wniosków - powiedział Marek Lulek, główny inżynier ekolog w Centrum Biznesowym w Lublinie Banku Ochrony Środowiska S.A.

- Po złożeniu wniosku wraz z załącznikami, wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości, uzgodnieniu i podpisaniu umowy, możemy przystąpić do realizacji pięciu instalacji fotowoltaicznych o mocy blisko 50 kW każda. Szacujemy, że przyniesie to znaczące oszczędności energii, a inwestycja zwróci się w ciągu 4 lat. Współpraca z pracownikami banku była bardzo pozytywna i profesjonalna - powiedział Adam Kuna, prezes GZK Głusk.

Klienci BOŚ mogą liczyć na wsparcie pracujących w banku inżynierów ekologów, doradców oraz analityków. To pozwala na wypracowanie – wspólnie z inwestorem – najkorzystniejszych i najszybciej możliwych do wdrożenia rozwiązań.

Więcej szczegółowych informacji na temat pożyczki OZE, w tym regulamin naboru, formularz wniosku i biznesplanu znajduje się na stronie internetowej Banku Ochrony Środowiska w zakładce Pożyczki Unijne – bosbank.pl/pozyczkiunijne.

 

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ