Partner serwisu
30 września 2014

JSW redukuje koszty osobowe

Kategoria: Aktualności

– Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej obniży od 1 października o 10 proc. wynagrodzenia wszystkim dyrektorom kopalni, Zakładu Logistyki Materiałowej i dyrektorom biur zatrudnionym w biurze zarządu spółki. Decyzja została podjęta z powodu konieczności ograniczania kosztów osobowych – poinformował Jarosław Zagórowski, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. podczas konferencji prasowej w siedzibie spółki.

JSW redukuje koszty osobowe

Tegoroczny deputat węglowy emerytów i rencistów zostanie wypłacony jeszcze w październiku. Natomiast zarząd JSW S.A rozważa  odstąpienie od wypłacenia emerytom i rencistom deputatu węglowego w  2015 roku. JSW razem z innymi spółkami węglowymi zwróciła się do rządu RP z propozycją przejęcia przez ZUS zobowiązań wobec emerytów i rencistów górniczych do bezpłatnego węgla, podobnie jak ma to miejsce w przypadku emerytowanych kolejarzy i pracowników likwidowanych kopalń. Odstąpienie od wypłaty ekwiwalentu za deputat węglowy emerytom i rencistom pozwoliłoby  spółce zaoszczędzić w 2015 roku ponad 64 mln złotych.

Zarząd spółki uważa też za niezbędne wdrożenie w szybkim tempie programu dostosowawczego dla kopalni Krupiński w Suszcu, który zapobiegnie dalszemu pogarszaniu się  sytuacji ekonomicznej tego zakładu. Zarząd JSW zwrócił się do związków działających w kopalni o wyrażenie zgody na zmianę systemu czasu pracy. Miałaby ona polegać na wprowadzeniu w niej 6-dniowego tygodnia pracy, oczywiście przy zachowaniu 5-dniowego tygodnia pracy dla załogi – z poszanowaniem zasad kodeksu pracy. Zmiany te są jednym z warunków niezbędnych do poprawy sytuacji kopalni i zapewnienia jej  rentowności w perspektywie najbliższych lat.

źródło i fot.: JSW S.A.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ