Partner serwisu
20 października 2014

Ewa Kopacz na szczycie ASEM o bezpieczeństwie energetycznym

Kategoria: Aktualności

Premier Ewa Kopacz wzięła udział w spotkaniu przywódców Europy i Azji w Mediolanie. Spotkanie było okazją do rozmów z partnerami azjatyckimi oraz dodatkowych konsultacji m.in. w sprawach klimatycznych z partnerami europejskimi przed najbliższym posiedzeniem Rady Europejskiej (23-24 października 2014).

Ewa Kopacz na szczycie ASEM o bezpieczeństwie energetycznym

Europa i Azja
Szefowa polskiego rządu w swoim wystąpieniu na II sesji plenarnej szczytu podkreśliła, że Europa i Azja mają kluczowy udział w budowaniu dobrobytu świata, ale mają także obowiązek dołożyć wszelkich starań, aby poszerzać obszary rozwoju i wiary w postęp. Podkreśliła, że trzeba stworzyć ramy ciągłego postępu w relacjach handlowo-inwestycyjnych. Istotne jest także dążenie do stworzenia dobrych przepisów regulujących działalność sektora finansowego i przepływów kapitałowych.

Bezpieczeństwo energetyczne
Premier dodała, że nie można zapominać o rozwoju infrastruktury i powiązań komunikacyjnych. Ewa Kopacz podała tutaj przykład Gdańska, który już dziś zapewnia przeładunek kontenerów dla połączeń morskich z całą Azją Południowo-Wschodnią i Chinami. Wskazała także na znaczenie bezpieczeństwa energetycznego  oraz wspólny wysiłek na rzecz postępu w efektywnym wykorzystywaniu energii oraz w jej pozyskiwaniu z nowych źródeł.

Źródło i fot.: www.premier.gov.pl

Fot. M. Śmiarowski / KPRM

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ