Partner serwisu
19 listopada 2014

Spotkanie Zespołu ds. Funkcjonowania Górnictwa

Kategoria: Aktualności

Sytuacja finansowo-ekonomiczna spółek węgla kamiennego oraz kwestie związane z koncesjonowaniem i obrotem węglem były tematami rozmów  Międzyresortowego Zespołu ds. Funkcjonowania Górnictwa Węgla . Spotkanie odbyło się w 18 listopada 2014 r. w Ministerstwie Gospodarki.

Spotkanie Zespołu ds. Funkcjonowania Górnictwa

Z udziałem strony społecznej przeanalizowano wyniki finansowe spółek i akty prawne dotyczące norm jakości, koncesjonowania i obrotu węglem. Omawiano także kwestie pracownicze i dotyczące funkcjonowania kopalń w przyszłym roku.

Międzyresortowy Zespół do spraw Funkcjonowania Górnictwa Węgla Kamiennego w Polsce został powołany zarządzeniem nr 28 Prezesa Rady Ministrów z 5 maja 2014 r. W jego skład wchodzą przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstw Finansów, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Skarbu Państwa oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zespół jest organem pomocniczym Rady Ministrów a jego głównymi zadaniami są: dokonanie analizy funkcjonowania sektora, aktualizacja koncepcji rozwoju i zwiększenia jego konkurencyjności, opracowanie koncepcji szerszego wykorzystania energii z węgla kamiennego w celu podniesienia bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz przygotowanie rekomendacji dotyczących dalszych działań, których celem jest poprawa funkcjonowania sektora, w tym również jego restrukturyzacji.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

fot.: freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ