Partner serwisu
26 listopada 2014

Choinki oświetlone dzięki energii wytworzonej przez rowerzystów

Kategoria: Energia w praktyce

10 choinek oświetlonych dzięki energii wytworzonej przez czterech rowerzystów – tak wyglądała inauguracja ogólnopolskiej akcji „Choinki Nadziei”. W wydarzeniu brał udział Maciej Grabowski, minister środowiska.

Choinki oświetlone dzięki energii wytworzonej przez rowerzystów

Inauguracja akcji miała miejsce 25 listopada w samo południe na placu Zamkowym w Warszawie. Rozstawiono tam 10 naturalnych choinek, do których podłączone były rowery wytwarzające prąd. Minister środowiska wraz z uczniami z warszawskich szkół przystroił świąteczne drzewko ozdobami z recyklingu zrobionymi przez dzieci, a następnie rozświetlił je pedałując na specjalnym rowerze. 

– Razem z organizatorami chciałbym zwrócić uwagę, że święta też mogą być ekologiczne. Nie każdy zasili choinkę pedałując na rowerze, ale może oszczędzać energię w inny sposób, może ograniczać odpady przez przemyślane zakupy, kupić naturalną choinkę z legalnego źródła, ubrać ją w ozdoby z recyklingu lub wytworzone przez rodzimych producentów – zachęca Maciej Grabowski.

W ramach ogólnopolskiej trasy „Choinki Nadziei” odwiedzą m.in. Bydgoszcz, Kielce, Katowice i Bielsko-Białą. Trasa promuje również kolejne działania przygotowywane w szkołach i realizowane przed okresem świątecznym. Jej celem jest zachęcenie szkół podstawowych z całego kraju do organizowania świątecznej akcji w swoich miejscowościach.

Fundacja Ekologiczna ARKA razem z Lasami Państwowych i szkołami podstawowymi organizuje akcję od 2005 r.

źródło: MŚ

fot. MŚ

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ