Partner serwisu
04 grudnia 2014

Janusz Piechociński: Przywrócić konkurencyjność naszego czarnego złota

Kategoria: Aktualności

- Bogate zasoby węgla są atutem naszej gospodarki, pełni on bowiem rolę stabilizatora bezpieczeństwa energetycznego Polski. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby przywrócić konkurencyjność „naszego czarnego złota” – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas obchodów Dnia Górnika w Kopalni Bogdanka. Uroczystość odbyła się 4 grudnia 2014 r.

Janusz Piechociński: Przywrócić konkurencyjność naszego czarnego złota

Wicepremier zwrócił uwagę, że dzięki wydobyciu węgla kamiennego Polska nie jest całkowicie zależna od importowanych surowców energetycznych. – Branża górnicza ma duży potencjał rozwojowy i modernizacyjny, dlatego nasze działania ukierunkowane są na poprawę funkcjonowania sektora – dodał.  Zwrócił jednocześnie uwagę, że jedną z przyczyn problemów sektora górniczego jest głęboki spadek cen paliw, który odczuwa cała branża.

Szef resortu gospodarki podkreślił, że kopalnia Bogdanka jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce, a osiągane wyniki finansowe i wydajność wydobycia oraz plany inwestycyjne gwarantują bezpieczne funkcjonowanie w przyszłości. Zauważył, że spółka stale zwiększa swój udział w rynku węgla energetycznego dostarczanego do energetyki zawodowej.

źródło: MG

fot. MG

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ