Partner serwisu
16 grudnia 2014

Emerson zmodernizuje automatykę Bloku nr 2 w Elektrowni Bełchatów

Kategoria: Aktualności

Spółka Emerson Process Management Power and Water Solutions Sp. z o.o., należąca do koncernu Emerson (notowanego na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jako EMR), wygrała wart 21 milionów dolarów przetarg na Modernizację i Remont Systemów Sterowania i Nadzoru wraz z Układami Elektrycznymi Bloku nr 2 w Elektrowni Bełchatów.

Emerson zmodernizuje automatykę Bloku nr 2 w Elektrowni Bełchatów

Modernizacja bloku nr 2 o mocy 370 MW ma na celu wydłużenie czasu eksploatacji elektrowni, wydajności podniesienie sprawności i niezawodności, redukcję emisji zanieczyszczeń oraz zwiększenie mocy bloku, związane  z większym popytem ze strony krajowego systemu elektroenergetycznego.

Firma Emerson będzie pełniła funkcję głównego dostawcy zarówno w zakresie automatyki, jak i w zakresie części elektrycznej, odpowiadając za unowocześnienie urządzeń pomiarowych, sterujących i elektrycznych dla automatyzacji pracy i zabezpieczeń instalacji bloku nr 2.

Zaoferowany zakres obejmuje: system sterowania Ovation, aparaturę pomiarową w tym urządzenia analityki chemicznej marki Rosemount, oprogramowanie AMS do zarządzania aparaturą obiektową, system zabezpieczeń i analizy wibracji turbiny. Emerson zrealizuje również usługi modernizacyjne dotyczące układów generatora, transformatorów, szynoprzewodów, rozdzielni elektrycznych oraz wielu innych podsystemów elektrycznych.

Blok nr 2 to jedenasty z kolei blok w Elektrowni Bełchatów, do modernizacji którego została wybrana firma Emerson. Modernizacja bloków nr 3-8 została zakończona, natomiast prace nad blokami nr 9-12 będą kontynuowane do 2016 roku. Modernizacja bloku nr 2 nastąpi w 2016 r., podczas gdy jego powrót do eksploatacji przewidywany jest na rok 2017.

Oferta Emersona została wybrana przez grupę PGE zgodnie z polskim prawem zamówień publicznych.

źródło: Emerson Process Management

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ