Partner serwisu
22 grudnia 2014

Andrzej Pilot nowym Prezesem Zarządu WFOŚiGW w Katowicach

Kategoria: Aktualności

Zarząd Województwa Śląskiego powołał Pana Andrzeja Pilota na stanowisko Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Andrzej Pilot nowym Prezesem Zarządu WFOŚiGW w Katowicach

Uchwała w tej sprawie została przyjęta 18 grudnia 2014 roku. Zarząd Województwa Śląskiego odwołał  ze stanowiska dotychczasową Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach Gabrielę Lenartowicz.

Andrzej Pilot urodził się 16 października 1960 r. w Tarnowskich Górach. Ukończył studia na kierunku polityka społeczna w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w zakresie inwestycji kapitałowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. W latach 2008–2010 był Zastępcą Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, gdzie odpowiadał za ochronę atmosfery, odnawialne źródła energii, gospodarkę odpadami, ochronę ziemi, gospodarkę wodną i ochronę wód. W 2010 r. był koordynatorem likwidacji szkód w środowisku wyrządzonych przez powódź w województwie śląskim.

W latach 2007-2008 członek Rady Nadzorczej Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, 2008-2010 członek Rady Nadzorczej Beskid Ekosystem oraz PEC Ciepłogaz, a od grudnia 2010 r. do lutego 2013 r. wicestarosta powiatu tarnogórskiego odpowiedzialny m.in. za gospodarkę nieruchomościami Skarbu Państwa, rolnictwo i ochronę środowiska. Od marca 2013 do listopada 2014 pełnił funkcję I Wicewojewody Śląskiego, gdzie odpowiadał za pracę Wydziałów: Finansów i Budżetu, Nadzoru Właścicielskiego, Polityki Społecznej oraz Certyfikacji i Rozwoju. Sprawował również nadzór nad Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w Katowicach.

Źródło i fot.: WFOŚiGW w Katowicach

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ