Partner serwisu
14 stycznia 2015

Poprawki do projektu ustawy o OZE

Kategoria: Aktualności

13 stycznia 2015 r. posłowie rozpatrzyli rządowy projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii. Celem tego projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego i poprawa ochrony środowiska.

Poprawki do projektu ustawy o OZE

Dostosowuje on przepisy do standardów obowiązujących w innych wiodących krajach UE – chodzi o optymalne i zrównoważone zaopatrzenie odbiorców końcowych w energię elektryczną, ciepło lub chłód, bądź biogaz rolniczy. Projekt przewiduje także powstanie nowych miejsc pracy w wyniku zwiększenia liczby nowych instalacji OZE, a także wykorzystanie produktów ubocznych lub pozostałości z rolnictwa i przemysłu wykorzystującego surowce rolnicze.

Poprawki
Po pierwszym czytaniu Komisja Nadzwyczajna do spraw energetyki i surowców energetycznych wniosła m.in. poprawki legislacyjno-redakcyjne. Do projektu zgłoszono również wnioski mniejszości o m.in. przyznanie osobom fizycznym prowadzącym firmy oraz instytucjom publicznym takim jak np. szkoły, szpitale czy fundacje  prawa do wytwarzania energii elektrycznej w mikroinstalacjach na własne potrzeby i sprzedaży energii, której nie wykorzystają.

Sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych przyjęto 16 grudnia 2014 r. Na posiedzeniu sprawozdanie przedstawił poseł Andrzej Czerwiński. W trakcie dyskusji do projektu zgłoszono poprawki. Rozpatrzy je Komisja Nadzwyczajna do spraw energetyki i surowców energetycznych.

Źródło: Sejm

fot. photogenica

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ