Partner serwisu
14 stycznia 2015

TERMIKA rozpoczęła raportowanie w systemie WIT na stronie Giełdowej Platformy Informacyjnej

Kategoria: Aktualności

PGNiG TERMIKA od początku 2015 r. rozpoczęła raportowanie informacji wewnętrznych zgodnie z Art. 4.1 Rozporządzenia REMIT w systemie WIT na stronie Giełdowej Platformy Informacyjnej. Dostęp do systemu posiadają Dyżurni Inżynierowie Ruchu Dyspozytorni Produkcji. Pierwszy raport o nieplanowanym postoju bloku nr 8 w EC Siekierki zgłoszono 2 stycznia.

TERMIKA  rozpoczęła raportowanie w systemie WIT na stronie Giełdowej Platformy Informacyjnej

TGE posiada wdrożoną w lutym 2014 platformę transparentności tj. Giełdową Platformę Informacyjną GPI, która została uznana przez ACER jako jedna z 7 tego typu platform w Europie. GPI jest miejscem publikacji uporządkowanych i transparentnych danych dotyczących systemu elektroenergetycznego w Polsce, jak również miejscem do publikowania informacji wewnętrznych zgodnych z zapisami Art.4 Rozporządzenia Komisji Europejskiej „REMIT". Do tego celu służy dedykowany system raportowania ważnych informacji transakcyjnych WIT, obejmujących planowane i nieplanowane dostępności mocy wytwórczych, a docelowo także dostępności urządzeń odbiorczych. Oznacza to, że raportowaniu podlegają wszelkie informacje mogące mieć wpływ na poziom cen na hurtowym rynku energii oraz na podejmowanie decyzji handlowych przez uczestników rynku energii.

Rejestracja TGE w ACER

 

Towarowa Giełda Energii w 8 stycznia rozpoczęła proces rejestracji w Agencji ds. Współpracy Regulatorów Rynku Energii (ACER) celem uzyskania statusu Registered Reporting Mechanism (RRM). Rejestracja TGE jako RRM umożliwi Giełdzie raportowanie transakcji zawieranych przez uczestników rynku zgodnie z wymogami Rozporządzenia o integralności i przejrzystości hurtowego rynku energii (REMIT). Według rozporządzenia wykonawczego do REMIT opublikowanego przez Komisję Europejską 18 grudnia 2014 r. obowiązek raportowania zleceń i transakcji giełdowych do ACER zacznie obowiązywać od 7 października 2015 r.

źródło: TGE

fot.: PGNiG TERMIKA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ