Partner serwisu
23 stycznia 2015

Staże i szkolenia dla młodych energetyków jądrowych

Kategoria: Aktualności

12 mln zł zostanie przeznaczone w tym roku na zagraniczne staże i szkolenia w zakresie energetyki jądrowej. 120 młodych inżynierów z całej Polski będzie się szkolić w tej dziedzinie w prestiżowych ośrodkach zagranicznych

Staże i szkolenia dla młodych energetyków jądrowych

Zapewnienie wysoko wykwalifikowanych kadr stanowi jeden z priorytetów rządowego programu polskiej energetyki jądrowej, dlatego wspieramy kształcenie fachowców specjalizujących się w tej dziedzinie.

Do kogoie skierowany jest program?

Młodzi inżynierowie, doktoranci oraz absolwenci studiów pierwszego stopnia m.in. energetyki jądrowej, inżynierii jądrowej, inżynieria bezpieczeństwa w zakresie energetyki jądrowej, ochrony środowiska i innych pokrewnych kierunków ścisłych i technicznych już w pierwszej połowie 2015 roku wyruszą w 30-40 osobowych grupach na kilkutygodniowe staże i szkolenia. Nabytą wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu energetyki jądrowej będą przekazywać na macierzystych uczelniach i instytutach naukowych.

Nabór

Nabór uczestników odbędzie się w dwóch etapach: w pierwszym uczelnia zakwalifikuje kandydatów według własnych kryteriów, w drugim wybrani przez komisję konkursową kandydaci, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną do MNiSW. Do 30 stycznia  uczelnie mogą zgłaszać chęć udziału w programie, a do 27 lutego powinny przekazać  listy kandydatów do udziału w szkoleniach.  Następnie rekomendowani przez macierzyste jednostki  kandydaci mają czas na rejestrację w naszym elektronicznym systemie rekrutacyjnym, który zostanie uruchomiony od 28  lutego 2015 r.

Więcej informacji na stronie MNiSW.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

fot.: freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ