Partner serwisu
19 lutego 2015

Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie dla budowy bloku biomasowego w Elblągu

Kategoria: Aktualności

13 lutego Komisja Europejska wydała decyzję potwierdzającą dofinansowanie dla dużego projektu pn. "Budowa bloku energetycznego na biomasę Energa Kogeneracja Sp. z o.o. w Elblągu". Koszt przedsięwzięcia to ponad 271 mln zł, z czego wsparcie unijne w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko wynosi 40 mln zł.

Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie dla budowy bloku biomasowego w Elblągu

Projekt obejmuje budowę bloku energetycznego opalanego biomasą o mocy 25 MWe i 30 MWt wraz z urządzeniami pomocniczymi. Blok będzie spalał głównie biomasę agro w ilości łącznej ok. 150 tys. ton rocznie.

Głównym celem projektu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz produkcja ciepła. Dzięki projektowi ilość energii elektrycznej w województwie warmińsko-mazurskim wzrośnie o 25% oraz przyczyni się do wzrostu zainstalowanych mocy, w oparciu o biomasę, z odnawialnych źródeł energii.

Realizacja projektu przyczyni się do:

  • ograniczenia negatywnego wpływu produkcji energii elektrycznej na środowisko i ograniczenia zmian klimatu, w tym głównie zmniejszenie emisji gazu cieplarnianego – dwutlenku węgla,
  • zwiększenia stopnia dywersyfikacji źródeł energii,
  • zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

źródło i fot. Ministerstwo Gospodarki

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ