Partner serwisu
23 lutego 2015

Veolia: Alstom zbuduje IOS w Elektrociepłowni Łódź

Kategoria: Aktualności

Veolia i Alstom podpisały kontrakt na budowę w systemie „pod klucz” instalacji odsiarczania spalin (IOS), która będzie oczyszczała spaliny z 2 kotłów OP130 oraz 3 kotłów OP230 o numerach stacyjnych K1, K2, K3, K6 i K9 w Elektrociepłowni EC3 należącej do Veolia Energia Łódź SA. Przekazanie instalacji do eksploatacji zaplanowano na początek 2017 roku.

Veolia: Alstom zbuduje IOS w Elektrociepłowni Łódź

Instalacja oparta jest na nowoczesnej technologii odsiarczania półsuchego NIDTM Alstom. Główną zaletą technologii NIDTM jest jej modułowość oraz wydajność rozwiązania, istotna dla procesów modernizacji z uwagi na swój kompaktowy układ. 

Kontrakty
Prawie rok temu Veolia i Alstom podpisały kontrakt na budowę instalacji odsiarczania w Elektrociepłowni Poznań. Elektrociepłownia w Łodzi korzystać będzie z sześciomodułowej instalacji NIDTM tego samego typu, jak obecnie przygotowywana w Poznaniu, instalacja czteromodułowa. Zapewni  to bardzo duże korzyści w zakresie eksploatacji i utrzymania.

W 1996 roku Alstom zrealizował pierwszy projekt w zakresie instalacji odsiarczania półsuchego w Elektrociepłowni Łaziska i od tego czasu dostarczył w Polsce liczne rozwiązania tego typu. Łączny przepływ spalin oczyszczanych w elektrowniach i elektrociepłowniach, wdrażających rozwiązania Alstom, przekracza pięć milionów normalnych metrów sześciennych na godzinę, a NIDTM jest obecnie wiodącą technologią na polskim rynku półsuchego odsiarczania. W skali globalnej NIDTM został pomyślnie wdrożony w ponad 100 elektrowniach i zakładach przemysłowych.

Zgodnie z wymogami
 - Oczekuje się, że po wdrożeniu, instalacja IOS zagwarantuje utrzymanie poziomu SO2 i stężenia pyłu w spalinach odpowiednio poniżej  200 mg/Nm3 oraz 20 mg/Nm3, gwarantując niniejszym całkowitą zgodność z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego dotyczącą emisji przemysłowych (ang. IED – Industrial Emissions Directive), co umożliwi nam dalszą eksploatację wszystkich kotłów parowych w EC3 po roku 2016, pozwalając jednocześnie na znacznie obniżenie naszego śladu ekologicznego w regionie łódzkim”, powiedział Janusz Cieślakowski, Dyrektor ds. inwestycji i remontów, Veolii Energii Łódź S.A.

- Jesteśmy dumni mogąc po raz kolejny współpracować przy tak ważnej inwestycji, dzięki której zredukowany zostanie negatywny wpływ szkodliwych emisji dla środowiska, w tym SOx, oferując klientowi najnowocześniejsze rozwiązania w obszarze systemów ochrony środowiska - powiedział Romuald Karpiuk, Dyrektor Zakładu Systemów Ochrony Środowiska (ECS) Alstom.

Źródło: Alstom

Fot. freeimages.com

fot.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ