Partner serwisu
06 marca 2015

Termin składania sprawozdań z realizacji planu rozwoju

Kategoria: Aktualności

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przedstawia zaktualizowane Wytyczne dotyczące zawartości planu rozwoju oraz jego aktualizacji w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną oraz formularze niezbędne do opracowania projektu planu rozwoju oraz projektu jego aktualizacji.

Termin składania sprawozdań z realizacji planu rozwoju

Wytyczne te dotyczą przedsiębiorstw, które posiadają mniej niż 100 tys. odbiorców (tzw. przedsiębiorstwa przemysłowe) i określają minimalny zakres, jaki powinien zawierać plan rozwoju oraz jego aktualizacja , sporządzane na podstawie art. 16 ustawy z 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2012 r. poz. 1059 z późn. zm.).

Ponadto, Prezes URE przypomina o obowiązku przedłożenia sprawozdania z realizacji planów rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną. Zgodnie z art. 16 ust. 18 ustawy - Prawo energetyczne, obowiązek ten dotyczy tylko grupy przedsiębiorstw energetycznych zobowiązanych do uzgodnienia projektu planu rozwoju z Prezesem URE.

Ostateczny termin przedkładania sprawozdania z realizacji planu rozwoju przypada na 30 kwietnia 2015 r.

Źródło: URE

fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ