Partner serwisu
01 kwietnia 2015

15 technologii środowiskowych w II etapie konkursu GreenEvo

Kategoria: Aktualności

Kapituła VI edycji konkursu GreenEvo, pod przewodnictwem ministra środowiska Macieja Grabowskiego, zakwalifikowała do drugiego etapu 15 technologii środowiskowych. Rozwiązania, które wybraliśmy, zapowiadają się obiecująco. Liczę, że tak jak technologie laureatów poprzednich edycji GreenEvo odniosą sukces na zagranicznych rynkach – mówi minister Grabowski.

15 technologii środowiskowych w II etapie konkursu GreenEvo

Już od kwietnia wybrane firmy oferujące wyróżnione rozwiązania wezmą udział w serii specjalistycznych szkoleń prowadzonych przez praktyków biznesu, dyplomatów oraz przedstawicieli instytucji publicznych współpracujących z projektem GreenEvo. Tematyka szkoleń obejmie m.in. międzynarodowy transfer zielonych technologii, profesjonalne techniki sprzedaży i prezentacji, protokół dyplomatyczny, zawieranie umów międzynarodowych oraz instrumenty wsparcia publicznego.

W międzyczasie, spośród 15 wyróżnionych firm, które przeszły do drugiego etapu konkursu, Kapituła wybierze najlepsze, którym nada status laureata. Niezależni eksperci zweryfikują następnie ich technologie. Ostatecznie decyzja o wyborze laureatów zapadnie podczas drugiego posiedzenia Kapituły. Zwycięzcy otrzymają wsparcie w transferze ich technologii  za granicę poprzez udział w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu.

Wśród technologii zakwalifikowanych do następnego etapu znalazły się m.in. Aktywizująca platforma dla uczestników rynków energii oraz Śruba Archimedesa.

Źródło: mos.gov.pl

Fot. mos.gov.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ