Partner serwisu
02 kwietnia 2015

Prezes PGE na Politechnice Opolskiej

Kategoria: Aktualności

Mamy bardzo dobre doświadczenia we współpracy z Politechniką Opolską i gwarantuję, że będziemy tę współpracę kontynuować  – zapewnił Marek Woszczyk, który 1 kwietnia spotkał się ze studentami i pracownikami uczelni, aby zaprezentować wykład o obecnej kondycji i wyzwaniach stojących przed PGE oraz podyskutować o rynku energii.

Prezes PGE na Politechnice Opolskiej

Podczas wykładu sporo miejsca poświęcono kwestiom biznesowym, regulacjom prawnym i idei elektrowni atomowej, w którą inwestuje PGE.

Pojawiła się także kwestia ekologii. Kojarzona głównie z węglem brunatnym grupa, ma znaczny udział w rynku odnawialnych źródeł energii, a swoją uciążliwość dla środowiska naturalnego stara się zmniejszyć  poprzez modernizację i korzystanie z najmłodszych w kraju, wysokosprawnych i niskoemisyjnych elektrowni.

W tym również elektrowni Opole, z ktorą – jak podkreślił rektor prof. Marek Tukiendorf – nasza uczelnia jest tak istotnie związana.

Dr hab. inż. Waldemar Skomudek, prof. PO – dziekan organizującego spotkanie Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki, ocenił, że wizyta prezesa Marka Woszczyka potwierdza związek politechniki i miasta z energetyką krajową.

Dzisiejszy wykład – powiedział – jest wyrazem dobrego zwyczaju promowania myśli technicznej i przenoszenia jej na grunt naukowy, stwarza też możliwości współpracy między nauką i przemysłem.

Źródło: Politechnika Opolska

Fot. Politechnika Opolska

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ