Partner serwisu
13 kwietnia 2015

Atom dla Nauki: Startują konkursy dla studentów

Kategoria: Aktualności

Ruszyły zmagania studentów oraz samorządów i kół naukowych w konkursach organizowanych w ramach drugiej edycji programu „Atom dla Nauki”,  promującego wiedzę o energetyce jądrowej w środowisku akademickim.

Atom dla Nauki: Startują konkursy dla studentów

Do wzięcia udziału w rywalizacji zaproszeni są studenci wszystkich kierunków – technicznych, społecznych, przyrodniczych, czy medycznych. Inicjatorem projektu jest PGE EJ 1 – spółka odpowiedzialna za budowę pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.

Interdyscyplinarny konkurs dla studentów

Celem rywalizacji indywidualnej jest wyróżnienie najlepszych rozwiązań związanego z energetyką jądrową zadania problemowego, w jednej z ośmiu kategorii: socjologii, komunikacji społecznej, politologii, ekonomii, turystyce i inwestycjach samorządowych, prawie lub medycynie i radiobiologii.

Komisja, w skład której wejdą pracownicy akademiccy i praktycy z zakresu wszystkich konkursowych dyscyplin, nagrodzi autorów trzech najlepszych prac w każdej z kategorii. Na zwycięzców czeka wyjazd studyjny do jednej z elektrowni jądrowych. Pozostałe miejsca na podium nagrodzone zostaną atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2015 r.

Więcej www.swiadomieoatomie.pl

fot. www.swiadomieoatomie.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ