Partner serwisu
13 maja 2015

Interesują ich czyste technologie energetyczne

Kategoria: Aktualności

Koło Naukowe „Czyste Technologie Energetyczne” to organizacja studencka z blisko 20-letnią tradycją, działająca przy Instytucie Maszyn i Urządzeń Energetycznych na Wydziale Inżynierii Środowska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Interesują ich czyste technologie energetyczne

Opiekunami koła są prof. dr hab. inż. czł. koresp. PAN m. dhc Tadeusz Chmielniak oraz dr inż. Jarosław Dziuba. Koło zrzesza miłośników szeroko pojętej energetyki od konwencjonalnej przez OŹE aż po energetykę jądrową. Członkowie dzięki pracy w Kole mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz poszerzać wiedzę zdobytą na zajęciach dydaktycznych.

Działalność Koła:

  • Wyjazdy edukacyjne na obiekty techniczne w Polsce i zagranicą, pozwalające na zetknięcie się z praktyczną stroną zdobywanej wiedzy.
  • Organizacja Sympozjów lokalnych, gdzie studenci mogą wymieniać się swoimi zainteresowaniami w energetyce jak również trenować umiejętności oratorskie.
  • Organizacja cykliczna Sympozjum Naukowego „Nowe Horyzonty Energetyki”. Co roku goszcząc Kadrę naukową, studentów z Politechniki Śląskiej jak i z zaprzyjaźnionych Kół Naukowych uczelni technicznych z Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Białegostoku oraz przedstawicieli przemysłu energetycznego.
  • Udział w panelach dyskusyjnych, różnego rodzaju warsztatach, targach,  konferencjach i kongresach.
  • Współpraca z firmami branży energetycznej m.in. Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o., Ecol Sp. z o. o., EDF Polska S.A., Energoprojekt-Katowice S.A., Amec Foster Wheeler Energia Polska Sp. z o.o.
  • Udział w projektach dla firm branży energetycznej: -zagospodarowanie nadmiaru ciepła wyprodukowanego w elektrociepłowni w okresie kwiecień – wrzesień, - wyzwania technologiczne przy przejściu z mieszanki węglowo-biomasowej na współspalanie węgla i RDF’u dla jednostki z kotłem CFB
  • Projekty własne m.in. budowa drukarki 3D

Źródło i fot.: Koło Naukowe Czyste Technologie Energetyczne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ