Partner serwisu
19 maja 2015

Koło Naukowe Inżynieria Środowiska w Energetyce i Motoryzacji

Kategoria: Aktualności

Koło Naukowe powstało w roku 1995 przy Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Przez 20 lat swojej działalności przez szeregi koła przewinęło się ponad 300 studentów, doktorantów i pracowników naukowych.

Koło Naukowe Inżynieria Środowiska w Energetyce i Motoryzacji

Działalność Koła skupia się na wspieraniu rozwoju zainteresowań naukowych studentów w obszarach związanych z szeroko rozumianą inżynierią oraz ochroną środowiska w przedsiębiorstwach energetycznych oraz w branży motoryzacyjnej. Realizowane jest to poprzez organizację wyjazdów szkoleniowych do zakładów pracy, zajęć dodatkowych z programowania komputerowego i modelowania matematycznego oraz udział członków Koła w projektach realizowanych dla partnerów przemysłowych. Bardzo ważnym elementem działalności Koła jest coroczny Wyjazd Seminaryjny, podczas których członkowie Koła przedstawiają referaty naukowe – efekty kilkumiesięcznej pracy w ramach Koła. Referaty są wydawane w formie monografii z nadanym numerem ISBN, trafiając do bibliotek naukowych w całym kraju.

Celem działalności Koła jest także przygotowanie do samodzielnego rozwiązywania problemów inżynierskich oraz promowanie dobrego wizerunku Instytutu Techniki Cieplnej oraz Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. To także doskonała okazja do doskonalenia znajomości języków obcych.

Do stałych form aktywności należą – oprócz wyjazdów na  seminaria naukowe – zorganizowane wycieczki do zakładów przemysłowych, spotkania integracyjne oraz cykle filmów „Kino Energia”.

www.itc.polsl.pl/koloisem

Źródło i fot.: materiały własne Koła Naukowego

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ