Partner serwisu
30 czerwca 2015

Strategia NFOŚiGW i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej

Kategoria: Aktualności

23.06.2015 r. Rada Nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjęła aktualizację Wspólnej Strategii Narodowego Funduszu i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej na lata 2013-2016 z perspektywą do 2020 r.

Strategia NFOŚiGW i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej

W wyniku aktualizacji nie zmieniono przyjętych w roku 2012 wizji, misji, celu generalnego, priorytetów i perspektyw. Zaktualizowany dokument obejmuje wnioski i rekomendacje z wdrażania Wspólnej Strategii w latach 2013-2014. Wskazuje również na nowe obszary aktywności Narodowego Funduszu i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, pojawiające się w związku ze zmianą uwarunkowań w ww. przedziale czasu.

Przeformułowaniu na poziomie operacyjnym uległ sposób wdrażania i monitorowania realizacji Wspólnej Strategii. Zamiast zadań i narzędzi wspierających realizację działań dla całego okresu strategicznego postanowiono opracowywać roczne plany wdrażania. Takie rozwiązanie pozwoli zoptymalizować proces planowania działań systemu Funduszy oraz umożliwi elastyczne reagowanie w sytuacji pojawienia się nowych wyzwań, szans i potrzeb wobec systemu Funduszy.

Źródło i fot.: NFOŚiGW

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ