Partner serwisu
12 sierpnia 2015

Modernizacja kotła przed nowym sezonem grzewczym

Kategoria: Aktualności

W elektrociepłowni, należącej do „Energetyka” sp. z o.o. i zasilającej w ciepło miasto Lubin, oddano do użytku zmodernizowany kocioł wodny. Koszt inwestycji, która ma na celu podniesienie bezpieczeństwa dostaw energii cieplnej dla mieszkańców Lubina, wynosi ponad 7 mln zł.

Modernizacja kotła przed nowym sezonem grzewczym

Inwestycja, rozpoczęta jeszcze w ubiegłym roku, polegała na modernizacji kotła wodnego WLM25 wraz z urządzeniami pomocniczymi i obejmowała m.in.: wykonanie kotła w technologii ścian szczelnych, wymianę rusztu wraz z napędem, wymianę wentylatorów powietrza pierwotnego i wtórnego, wymianę wentylatora wyciągowego spalin oraz zabudowę nowej instalacji opylania spalin.

Całkowicie odnowiony kocioł WLM25/EM charakteryzuje się zwiększoną mocą cieplną sięgającą poziomu 40 MW (było 29 MW)) oraz sprawnością przekraczającą 85% (było ok. 75%) przy wydajnościach nominalnych. Natomiast zmodernizowana instalacja odpylania spalin tego kotła, dzięki zastosowaniu filtrów workowych, gwarantuje uzyskiwanie wartości emisji pyłów do atmosfery poniżej 25 mg/Nm3. Stanowi to potwierdzenie, że nowy kocioł spełnia standardy emisyjne wymagane przez Unię Europejską.

Zakończona sukcesem inwestycja oznacza, że lubińska elektrociepłownia, wkroczy w nowy sezon grzewczy z solidnym fundamentem mocy wytwórczych, na który składać się będą nowoczesne i wysokosprawne kotły, gwarantując pewność i bezpieczeństwo dostaw ciepła dla odbiorców miasta Lubin i rejonu Oddziału Zagłębie Lubin.

Całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę 7 mln 200 tys. zł.

Źródło i fot.: Energetyka Sp. z o.o.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ