Partner serwisu
07 października 2015

Gazociąg Gustorzyn-Odolanów gotowy

Kategoria: Aktualności

– Liberalizacja rynku gazu w Polsce, zapewniająca odpowiedni poziom bezpieczeństwa energetycznego, jest jednym z kluczowych wyzwań na najbliższe lata – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas otwarcia gazociągu Gustorzyn-Odolanów. Wydarzenie odbyło się 7 października 2015 r. w Odolanowie.

Gazociąg Gustorzyn-Odolanów gotowy

Wicepremier Piechociński podkreślił, że Polska aktywnie uczestniczy w opracowywaniu wspólnotowej polityki energetycznej i w pracach nad Unią Energetyczną. – Oprócz tego realizujemy również swoje główne cele, biorąc pod uwagę ochronę interesów odbiorców, posiadane zasoby energetyczne oraz technologiczne możliwości wytwarzania i przesyłania gazu ziemnego – powiedział.

Szef resortu gospodarki zwrócił także uwagę na postęp, jaki dokonał się w zakresie zwiększenia technicznych możliwości dostaw gazu do Polski z różnych źródeł i budowy niezależności energetycznej naszego kraju. – Jeszcze 5 lat temu polska zależność gazowa od jednego dostawcy przekraczała 90 proc. Dzisiaj techniczne możliwości naszego systemu przesyłowego pozwalają w ponad 90 proc. na import z kierunku innego niż wschodni – poinformował. – Polska może importować nawet do 10,2 mld m sześc. gazu rocznie z krajów UE – dodał.

Źródło i fot.: Ministerstwo Gospodarki

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ