Partner serwisu
09 marca 2016

Energetyka jest kobietą

Kategoria: Aktualności

Pomysł był spontaniczny. Pracownicy Energetyki Cieplnej Opolszczyzny prowadzący profil spółki ECO na jednym z portali społecznościowych, postanowili zareagować na wczorajsze Święto Kobiet i zaprosić do ECO panie zainteresowane sekretami produkcji i dystrybucji ciepła dla Opola.

Energetyka jest kobietą

Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania: w terminie, wyznaczonym na popołudnie, firmę odwiedziło prawie 60 pań, które, ubrane w pomarańczowe kaski, zwiedziły przedsiębiorstwo, z kobiecą dociekliwością zbadały tajniki technologiczne i zasady działania specjalistycznych urządzeń produkujących energię cieplną, a także dyskutowały o ekologii, energetyce oraz społecznej odpowiedzialności ECO wspierającej opolską kulturę i sport. Był zaimprowizowany quiz oraz kilka niespodzianek.

Uczestniczki świątecznej wycieczki z uznaniem przyjęły wiadomość, że jedną czwartą załogi ECO stanowią kobiety (choć ciepłownictwo uznawane jest za męską branżę) oraz że firma mile widzi gości – najczęściej studentów politechniki, zainteresowanych pracą w tym jednym z najlepiej prosperujących przedsiębiorstw regionu. Panie zapowiedziały powrót do ECO za rok w znacznie większym gronie.

Źródło i fot.: ECO
 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ