Partner serwisu
24 kwietnia 2016

XIX Seminarium Automatyka w Elektroenergetyce

Kategoria: Aktualności

20-22 kwietnia 2016 roku w Hotelu Klimczokw Szczyrku odbyło się XIX seminarium, którego partnerem merytorycznym są Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA.

XIX Seminarium Automatyka w Elektroenergetyce

W trakcie seminarium powrócono do problematyki cyberbezpieczeństwa, prezentując, między innymi, system obrony obiektów elektroenergetycznych przed cyberatakami. To innowacyjne rozwiązanie opracowane zostało w ramach projektu badawczo-rozwojowego z dziedziny obronności państwa pt.„System zapewnienia bezpiecznej komunikacji IP w obszarze zarządzania siecią elektroenergetyczną”, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Kontynuuowano także tematykę związaną z wykorzystaniem techniki pomiarów synchronicznych (PMU) w elektroenergetyce omawiając, np. nowatorski system monitorowania niemieckiej sieci dystrybucyjnej 110 kV i sterowania jednostkami wytwórczymi do niej przyłączonymi. Przedstawione również inne innowacyjne możliwości użytecznego wykorzystania PMU w sieciach i elektrowniach. Prezentowane były, ważne dla branży, zagadnienia dotyczące automatyki elektroenergetycznej, nowych rozwiązań w zakresie systemów sterowania i nadzoru oraz urządzeń i układów elektrycznych. W ramach tego pakietu omawiana była problematyka zwarć łukowych, w tym metody oceny zagrożeń i określania stref niebezpiecznych dla ludzi.

Źródło i fot.: Energotest

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ