Partner serwisu
10 maja 2016

Autobus energetyczny w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim

Kategoria: Aktualności

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu, przyczyn zachodzenia tych zmian, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.

Autobus energetyczny w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim

Celem szczegółowym przedsięwzięcia jest utworzenie mobilnego centrum informacyjno-edukacyjnego. Centrum to będzie znajdowało się w specjalistycznie wyposażonym i przeznaczonym do tych zadań autobusie. Pomimo tego, iż wzrasta świadomość społeczna dotycząca zmian klimatu, brakuje wiedzy, iż każdy z nas przyczynia się do ich powstawania oraz może podjąć działania, aby im zapobiegać.

Zadaniem mobilnego centrum będzie docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych (reprezentanci władz samorządowych, przedsiębiorcy, mieszkańcy gmin). W ramach realizacji projektu planowane jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnej na terenie 200 gmin. Eksperci jeżdżący autobusem będą tworzyli grupę doradczą, która będzie oferowała nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.

W maju Autobus kończy trasę w województwie podlaskim, odwiedzi województwo warmińsko-mazurskie - zapraszamy do zapoznania się z TRASĄ AUTOBUSU, również na stronie projektu www.autobusenergetyczny.pl

Źródło i fot.: NFOŚiGW

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ