Partner serwisu
07 czerwca 2016

Wystartowała rekrutacja do programu stażowego „Energia dla przyszłości”

Kategoria: Aktualności

Inicjatywa Ministerstwa Energii adresowana jest do najbardziej utalentowanych studentów i absolwentów kierunków studiów istotnych z punktu widzenia rozwoju obszaru energii w Polsce. Program realizowany jest we współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną, PKN ORLEN oraz Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG). 

Wystartowała rekrutacja do programu stażowego „Energia dla przyszłości”

W Programie udział weźmie dwudziestu jeden studentów V roku studiów jednolitych lub II roku studiów uzupełniających i absolwentów wyższych uczelni: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. W okresie od 1 października 2016 r. do 30 września 2017 r. uczestnicy mają odbyć płatny staż u każdego z organizatorów. Zostaną oni wyłonieni w ramach rekrutacji otwartej dla wybranych wydziałów powyższych uczelni, która rozpoczyna się w dniu dzisiejszym.

Celem Programu jest poszukiwanie kadr wspierających rozwój innowacyjności i konkurencyjności obszaru energii w Polsce oraz wzmocnienie współpracy pomiędzy sektorem publicznym, przedsiębiorcami a środowiskiem naukowo-badawczym. Program został opracowany w taki sposób, aby każdy z biorących w nim udział studentów mógł zdobyć konkretne umiejętności i doświadczenie z zakresu interesujących go obszarów, poznać specyfikę pracy w różnych sektorach obszaru energii oraz mógł zaplanować drogę swojego rozwoju zawodowego. 

Ogłoszenie wyników naboru nastąpi we wrześniu 2016 r.

Zasady rekrutacji oraz dodatkowe informacje
dostępne są na stronie: www.me.gov.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ