Partner serwisu
05 sierpnia 2016

Minister Tobiszowski: Stawiamy na rozwój Śląska

Kategoria: Aktualności

– Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju akcentuje znaczenie innowacyjnych rozwiązań i technologii w umacnianiu wzrostu gospodarczego oraz rolę regionów w ich kreowaniu. Dla Śląska to szansa na rozwój – powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski na wspólnym briefingu prasowym z wicepremierem Mateuszem Morawieckim 4 sierpnia 2016 r. w Zabrzu.

Minister Tobiszowski: Stawiamy na rozwój Śląska

Wiceminister Tobiszowski zwrócił uwagę na potrzebę stworzenie warunków dla społecznego i gospodarczego rozwoju Śląska. – Jednym z celów Strategii premiera Morawieckiego jest danie impulsu do rozwoju regionów Polski. Chcemy aby również Śląsk – region tak ważny dla sektora energii w Polsce – skorzystał z szans rozwojowych jakie stworzy realizacja polityki gospodarczej rządu - podkreślił sekretarz stanu w ME.

Wicepremier Mateusz Morawiecki z kolei zwrócił uwagę, że celem spotkania jest dyskusja, w jaki sposób najrozsądniej dokonać głębokiej, pozytywnej metamorfozy gospodarczej regionu. – Możemy tego dokonać poprzez wykorzystanie potencjału naukowego, badawczego i przemysłowego związanego również z przemysłem górniczym – ocenił.

W trakcie wizyty wicepremier Morawiecki i wiceminister Tobiszowski zapoznali się także z działaniem pilotażowej instalacji zgazowania węgla w zabrzańskim Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla oraz uczestniczyli w zawarciu umowy na dofinansowanie centrów badawczych w Katowicach i Sosnowcu.

Źródło i fot.: ME

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ