Partner serwisu
12 sierpnia 2016

ECO: Porozumienie dla Przyszłości

Kategoria: Aktualności

ECO rozwija na szeroką skalę program dostarczania lokatorom jednej z największych spółdzielni mieszkaniowych w Opolu tzw. ciepłej wody systemowej, czyli rozwiązania, które pozwoli wyeliminować przestarzałe piecyki gazowe wraz z kłopotami, jakie sprawiają ich przeglądy, naprawy, wymiany i użytkowanie.

ECO: Porozumienie dla Przyszłości

Ciepła woda systemowa leci z kranu natychmiast po odkręceniu, jej dostawy są niezawodne, a koszty niższe. Porozumienie na objęcie programem 100 procent budynków właśnie podpisała ze spółdzielnią “Przyszłość” – Energetyka Cieplna Opolszczyzny.

– Niemal do wszystkich budynków OSM „Przyszłość” w Opolu Energetyka Cieplna Opolszczyzny dostarcza ciepło. Ale nie wszystkie jak dotąd zostały objęte dostawą ciepłej wody. Realizacja zapisów nowego porozumienia doprowadzi do objęcia wszystkich mieszkańców spółdzielni kompleksową usługą ECO. To  blisko 11 tysięcy mieszkań i ok. 27 tysięcy ich lokatorów – wylicza Tomasz Piętka, dyrektor ds. handlowych ECO.

– Bez wątpienia mieszkańcy na tym zyskają – przekonuje prezes “Przyszłości” Franciszek Dezor. W dłuższej perspektywie czasu pozbędą się wydatków związanych z zakupem i utrzymaniem piecyków gazowych, które znikną z łazieniek. Poza tym zyskają spokój eksploatacji: zmiana sposobu dostawy ciepłej wody, w jaką inwestujemy wraz z ECO, jest znacznie pewniejsza i całkowicie bezpieczna, czego nie można powiedzieć o piecykach gazowych w przypadku braku ich prawidłowej eksploatacji, a zwłaszcza kiedy nie jest zapewniona właściwa wentylacja.

– To pewna inwestycja – tłumaczy prezes ECO Wiesław Chmielowicz. Takie programy realizujemy od wielu lat na obszarze działania całej Grupy Kapitałowej ECO. Naszym celem jest zapewnienie kompleksowej i atrakcyjnej usługi, a jednoczesne dostarczanie ciepła i ciepłej wody zwiększa komfort życia naszych klientów, ale przynosi też oszczędności. Ciepła woda – jak wynika z naszych wyliczeń - powinna kosztować mniej niż obecnie. Realizacja programu jest nie bez znaczenia również dla stosowanych przez nas układów kogeneracyjnych. Zwiększenie zapotrzebowania na ciepło bezpośrednio przekłada się na wzrost produkcji energii elektrycznej, co w istotny sposób, zwłaszcza w okresie letnim, podnosi efektywność naszych układów kogeneracyjnych.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny rzeczywiście inwestuje w “Przyszłość” i to niemało. Program pełnej obsługi wszystkich mieszkań spółdzielni obliczony jest na najbliższe 10 lat i będzie kosztował ECO 3 miliony złotych.

ECO rozbuduje istniejące węzły cieplne centralnego ogrzewania w 50 budynkach mieszkalnych w Opolu - o dodatkowy moduł ciepłej wody. Drugi wariant inwestycji to likwidacja istniejących węzłów grupowych centralnego ogrzewania i zastąpienie ich dwufunkcyjnymi węzłami wraz z przyłączami do budynków mieszkalnych spółdzielni.

Jak dowiadujemy się w “Przyszłości”, spółdzielnia w budynkach wykonuje piony instalacji ciepłej wody, co pozwala na podłączanie do niej mieszkań w dowolnym momencie wskazanym i wygodnym dla jej lokatorów. Zainteresowanie usługą jest znaczne. Z ciepłej wody systemowej w ramach realizacji nowego porozumienia korzystają już mieszkańcy Osiedla Centrum oraz kilku budynków przy ul. Dambonia i Wojska Polskiego. Do końca roku instalacje zostaną wykonane w kolejnych czterech blokach mieszkalnych “Przyszłości”, a docelowo obejmą wszystkie 50.

 

Źródło: ECO SA

Fot. 123rf

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ