Partner serwisu
21 września 2016

ANWIL Honorowym Gospodarzem

Kategoria: X Konferencja Woda i Ścieki w Przemyśle

ANWIL należy do grona największych i najbardziej nowoczesnych przedsiębiorstw chemicznych w Polsce. Od pół wieku – korzenie działalności sięgają 1966 roku - jest jednym z największych pracodawców w regionie kujawsko-pomorskim. Przynależność do Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A. zapewnia stabilność finansową, a współpraca z innymi spółkami Grupy - liczne efekty synergii.

ANWIL Honorowym Gospodarzem

Silną pozycję na krajowym i międzynarodowym rynku zawdzięcza przede wszystkim najwyższej jakości produktów, zaspokajających oczekiwania klientów z kilkudziesięciu krajów świata. ANWIL jest liczącym się w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentem nawozów azotowych. Przewodzi krajowemu rynkowi PCW, jako jedyna firma w Polsce produkuje suspensyjny polichlorek winylu (nazwa handlowa: POLANVIL).

W dążeniu do najwyższej jakości produktów ANWIL wspiera System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001, ale przede wszystkim doświadczenie i zaangażowanie pracowników. Zespół 1261 osób to największy atut firmy. Dobór najlepszych ludzi i rozwój ich kompetencji w ramach organizacji pozwala nam realizować ambitne plany biznesowe. Dbamy o to, by praca w naszej firmie zapewniała satysfakcję oraz możliwości godzenia celów zawodowych i osobistych.

Dążąc do minimalizacji wpływu działalności na środowisko, wdrożono System Zarządzania Środowiskowego serii PN-EN ISO 14001. ANWIL już od blisko dwóch dekad uczestniczy w programie „Odpowiedzialność i Troska”, łączącym wiodące firmy branży chemicznej na świecie wokół idei ochrony środowiska i zdrowia.

ANWIL należy do najważniejszych branżowych organizacji, takich jak:

  • Polska Izba Przemysłu Chemicznego,
  • Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii,
  • Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki,
  • Klub Polskiego Forum ISO 9000,
  • Europejska Federacja Producentów Chloru ”EuroChlor”,
  • „Plastics Europe” (stowarzyszenie branży producentów polimerów),
  • Europejska Rada Producentów Związków Winylowych „ECVM”,
  • Europejskie Stowarzyszenia Producentów Nawozów "Fertilizers Europe".
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ