Partner serwisu
11 października 2016

Podsumowanie programu Honorowy Dawca Energii Fortum – mieszkańcy Bytomia wytworzyli ponad 10 MWh energii

Kategoria: Aktualności

Mieszkańcy Bytomia już po raz czwarty wzięli aktywny udział w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W ciągu sześciu miesięcy trwania programu przebyli łącznie ponad 178 tysięcy kilometrów, co zapewniło im drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji miast. Dzięki ich zaangażowaniu bytomian Fortum przekaże na rzecz organizacji IOGT Polska darowiznę w wysokości 20 tysięcy złotych.

Podsumowanie programu Honorowy Dawca Energii Fortum – mieszkańcy Bytomia wytworzyli ponad 10 MWh energii

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 9 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział ponad 620 mieszkańców Bytomia, którzy łącznie przebyli ponad 178 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 10 milionów watogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby pięciokrotne okrążenie Ziemi wzdłuż równika! Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Bytomia było bieganie.

– W czwartej edycji programu wzięło udział ponad 2000 mieszkańców z wszystkich pięciu miast, którzy przebyli łącznie ponad 720 tysięcy kilometrów. Tym sposobem, w ciągu sześciu miesięcy akcji wytworzonych zostało przeszło 36 milionów watogodzin pozytywnej energii, a aplikację Honorowy Dawca Energii Fortum uruchamiano blisko 75 tysięcy razy, czyli średnio 400 razy dziennie. Bardzo  dziękujemy wszystkim za tak liczny udział – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

W ramach bytomskiej edycji HDEF pomoc finansowa trafi do organizacji pozarządowej IOGT Polska, działającej w zakresie profilaktyki uzależnień oraz wykluczenia społecznego. Uzyskane w ramach programu środki zostaną przeznaczone na Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia, gdzie funkcjonować będzie m.in. świetlica środowiskowa dla dzieci, Klub Aktywności Rozmaitych dla młodzieży czy Biuro Bytomskiego Wolontariatu.

– Chciałabym bardzo podziękować mieszkańcom Bytomia za tak wspaniałe zaangażowanie i liczny udział w rywalizacji o jak najlepszy wynik naszego miasta. Cieszę się, że bytomianie potrafią jednoczyć się wokół wspólnego celu, jakim jest pomoc osobom potrzebującym z naszego miasta – mówi Aneta Latacz, Wiceprezydent Bytomia.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem: http://honorowydawcaenergii.fortum.pl/

 

Źródło i fot.: Fortum

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ