Partner serwisu
19 października 2016

Wiceminister Piotrowski: Środki z UE to istotne wsparcie dla inwestycji, które wzmacniają bezpieczeństwo energetyczne Polski

Kategoria: Aktualności

W Krakowie 12 października 2016 r. odbyła się zorganizowana przez Ministerstwo Energii oraz Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne jako spójny system projektów realizowanych w ramach POIiŚ”. W spotkaniu uczestniczył wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

Wiceminister Piotrowski: Środki z UE to istotne wsparcie dla inwestycji, które wzmacniają bezpieczeństwo energetyczne Polski

Wiceminister Piotrowski przypomniał, że Ministerstwo Energii w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 dysponuje 12 mld zł na wsparcie sektora energetycznego w Polsce. – Środki te pozwolą nam budować przyjazną środowisku gospodarkę nie zapominając o inwestycjach budujących bezpieczeństwo energetyczne Polski – ocenił. Dodał, że poprawa bezpieczeństwa energetycznego istotna jest również w wymiarze lokalnym - Dlatego też będziemy wspierali tworzenie klastrów energetycznych – dodał.

Obecni podczas spotkania przedstawiciele spółek energetycznych - PGNiG, PSG, Tauron Polska Energia, PSE i Gaz-System - zaprezentowali postęp prac związanych z realizacją projektów energetycznych i planowane zamierzenia.

W dyskusji udział wzięli również udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju oraz  beneficjenci i instytucje zaangażowane we wdrażanie Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 m.in. Biura Regionalnego Inicjatywy JASPERS.

Źródło: ME

Fot. 123rf

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ