Partner serwisu
21 października 2016

Prezes TAURON Polska Energia z nagrodą od polskich energetyków

Kategoria: Aktualności

Podczas IX Konferencji Energetykon 2016 „Energia-Klimat-Gospodarka – Społeczeństwo”, która odbyła się we Wrocławiu wręczono XX Jubileuszowe Wyróżnienia Lauru Białego Tygrysa. Prestiżową nagrodą uhonorowany został Remigiusz Nowakowski, prezes TAURON Polska Energia S.A.

Prezes TAURON Polska Energia z nagrodą od polskich energetyków

– O przyznaniu tego wyróżnienia  Remigiuszowi Nowakowskiemu zadecydowały dwa elementy – imponujący życiorys zawodowy i aktualne dokonania. Jest wybitnym menadżerem. Przed laty był  jedną z tych osób, które tworzyły podwaliny pod świetność firmy TAURON. Jego późniejsze wieloletnie doświadczenie w polskich i międzynarodowych organizacjach dziś procentuje znów w TAURONIE, do którego po kilku latach wrócił – podkreśla Krzysztof Stanisławiak, prezes zarządu Agencji Promocji Energii.

Oprócz Remigiusza Nowakowskiego laureatem tegorocznej nagrody został też Henryk Kaliś, prezes zarządu Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii.

Nagroda jest przyznawana wybitnym  energetykom – praktykom i naukowcom posiadającym udokumentowany wkład w rozwój polskiego sektora energetycznego. Laury przyznaje Kapituła złożona z dotychczasowych laureatów Lauru Białego Tygrysa.

– Ta nagroda jest wyróżnieniem o szczególnej wartości w polskiej energetyce, ponieważ przyznawana jest przez osoby z branży.  Cieszę się, że moją pracę doceniło środowisko profesjonalistów, ludzi zatroskanych o przyszłość i rozwój naszej energetyki – podkreśla Remigiusz Nowakowski, prezes TAURON Polska Energia S.A.

Nagrodę co roku otrzymują też firmy energetyczne oraz przedsiębiorstwa związane z energetyką  i świadczące usługi dla tej branży oraz podmiotów, które osiągnęły znaczące efekty w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Laury w tych kategoriach przyznaje Jury składające się z wybitnych naukowców i praktyków, osób znanych w środowisku polskiej energetyki.  W tym roku w tej kategorii nagrodzona została Elektrownia Bełchatów za modernizację 10. bloków, którą zakończyła we wrześniu 2016 roku oraz Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej za dwie inwestycje proekologiczne.

Źródło i fot.: TAURON

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ