Partner serwisu
30 listopada 2016

Energia sportu

Kategoria: Aktualności

Wśród wielu kalendarzy, jakie pojawiają się zwykle na przełomie roku, warto zwrócić uwagę na wyjątkowe, czarno-białe fotografie wykonane w industrialnych sceneriach Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Ich bohaterami są siatkarki II-ligowej drużyny ECO UNI Opole oraz piłkarze II-ligowego OKS Odra Opole. Tym razem sportowa duma miasta pokazana została zupełnie inaczej – na kartach kalendarza partnera strategicznego obu drużyn.

Energia sportu

Pomysł wynika z misji ECO, które od lat wspiera inicjatywy sportowe, stawiając przede wszystkim na krzewienie kultury fizycznej, aktywizację oraz rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Opolski koncern od 10 lat jest partnerem strategicznym piłkarskiej „Odry”, a od niedawna – współtwórcą żeńskiej drużyny siatkarskiej ECO UNI, która już plasuje się w czołówce II ligi, zdobywając pozycję lidera po pierwszej rundzie rozgrywek.
- Obydwie wspierane przez nas drużyny są marką regionu i prawdziwą dumą firmy – mówi prezes zarządu Energetyki Cieplnej Opolszczyzny Wiesław Chmielowicz. Wszyscy im tu kibicujemy, dlatego tym bardziej się cieszymy, że panie i panowie znani z siatkarskiego parkietu i stadionów piłkarskich, przyjęli zaproszenie do naszego kalendarza i że spodobała się im jego formuła.

Autorem niecodziennych, artystycznych zdjęć jest opolski fotografik Miłosz Paździerski, który pokazuje sportowe idolki i idoli Opola w zupełnie innej stylizacji niż te, które widzimy podczas zmagań sportowych. Sport – obecny na fotografiach w postaci piłek czy butów, łamie konwencję smokingów i długich sukien, a jednocześnie ją uzupełnia. Przemysłowe obiekty techniczne, instalacje i park maszynowy jednej z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Polsce tworzą niezwykłą scenerię. Całość, w wizażu Jolanty Boskiej – wrocławskiej stylistki, która pracowała przy sesjach reprezentacji Polski w piłce nożnej, tworzy intrygujący przekaz. Ma na to wpływ uroda sportowych par, ale również ekspozycja zdjęć i mistrzowska gra światłem podkreślającym walory scenografii. Efekt robi wrażenie.

Kalendarz siatkarsko-futbolowych bohaterów wpisuje się na listę poprzednich edycji kalendarzy ECO. W latach ubiegłych były one dedykowane prywatnym pasjom pracowników firmy oraz urodzie miejsc, do których ECO dostarcza ciepło w całej Polsce.

- Zależało nam na pokazaniu piękna w znacznie szerszym kontekście niż ten oglądany na arenach rozgrywek – dodaje Anna Monkiewicz-Jakóbczak, jedna z pomysłodawczyń i opiekunka projektu. W tych strojach trudno rozpoznać popularne opolskie siatkarki i piłkarzy, co pozwala spojrzeć zupełnie inaczej na ich klasę, wielkość i energię, dzięki której zdobywają laury. To piękne, eleganckie, zaangażowane zdjęcia. Jest w nich wielkość sportu widoczna poza anturażem boisk, ale też więź z naszą firmą, która wykracza poza powszechnie rozumianą relację ze sponsorem. Praca nad kalendarzem była wielką przygodą, zarówno dla nas, jak i bohaterów tych wspaniałych zdjęć, które możecie państwo podziwiać przez cały nadchodzący rok. Oby był tak urodziwy i miał tyle dobrej energii co nasz kalendarz.

 

Źródło i fot. ECO


 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ