Partner serwisu
13 stycznia 2017

Wiceminister Piotrowski o perspektywach rozwoju polskiej energetyki

Kategoria: Aktualności

– W tym roku musimy określić wstępnie miks energetyczny, by przez najbliższe 10 lat można było kontynuować rozwój energetyki w oparciu o wyznaczone kierunki – powiedział wiceminister energii Andrzej Piotrowski podczas XVII edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL 11 stycznia 2017 r. w Warszawie.

Wiceminister Piotrowski o perspektywach rozwoju polskiej energetyki

Uczestnicy tegorocznej edycji kongresu dyskutowali m.in. o perspektywach rozwoju polskiej energetyki w 2017 r. Otwierając konferencję wiceminister Piotrowski podkreślił, że przed sektorem energetycznym w najbliższych latach staną nowe wyzwania m.in. rynek mocy, elektormobilność, rozbudowa sieci przesyłowej, nowe inwestycje w moce wytwórcze, rozwój energetyki rozproszonej, znalezienie optymalnego modelu funkcjonowania OZE.

Odniósł się również do toczącej się na forum UE debaty o rozwiązaniach tzw. pakietu zimowego. – Potrzebna jest teraz pogłębiona merytoryczna dyskusja nad przedstawionymi propozycjami – ocenił.

Podsekretarz stanu w ME wziął także udział w dwóch panelach dotyczących priorytetów rządu i przedsiębiorstw na 2017 r. oraz inwestycji w innowacyjne metody w energetyce.

Źródło i fot.: ME

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ