Partner serwisu
23 stycznia 2017

Program stażowy „Energia dla przyszłości” wkracza w decydującą fazę

Kategoria: Aktualności

Od lutego br. 21 uczestników programu stażowego rozpocznie półroczne staże w trzech spółkach z branży energetycznej. Siedmioro spośród najzdolniejszych studentów i absolwentów uczelni technicznych trafi do różnych departamentów Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA. Podsumowanie kolejnego etapu stażu odbyło się w Muzeum Gazownictwa w siedzibie PGNiG SA.

Program stażowy „Energia dla przyszłości” wkracza w decydującą fazę

Program „Energia dla przyszłości” rozpoczął się dla zakwalifikowanych uczestników w październiku 2016 roku miesięcznym stażem w wybranych departamentach Ministerstwa Energii. Następnie trafili oni na miesięczne staże rotacyjne w wybranych departamentach i działach poszczególnych spółek – PGNiG SA, PGE Polskiej Grupy Energetycznej i PKN ORLEN. W tym czasie mieli możliwość zapoznania się z działalnością każdej z nich. Opiekowali się nimi doświadczeni i przeszkoleni eksperci.

Wyjątkowa okazja do zebrania doświadczenia

– Korzystajcie z tego stażu tak intensywnie, jak tylko dacie radę. Konkurujemy o was z dwiema innymi spółkami i chcemy stworzyć wam najlepsze warunki do rozwoju – powiedział Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG SA podczas spotkania ze stażystami w Muzeum Gazownictwa. Gościem wydarzenia był także Michał Kurtyka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii. Uczestnicy programu „Energia dla przyszłości” zaprezentowali projekty, przy których pracowali w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a także plany na kolejny etap stażu. Wysoko ocenili możliwość zdobywania wiedzy bezpośrednio od doświadczonych pracowników.

W lutym stażyści rozpoczną staż właściwy we wcześniej wybranej przez siebie spółce, gdzie przepracują pół roku. Na zakończenie powrócą na dwa miesiące do Ministerstwa Energii. Najlepsi mogą otrzymać oferty zatrudnienia.

– Ten program stażowy to niepowtarzalna okazja do poznania w krótkim czasie kilku spółek energetycznych od środka – oceniła Paulina Kateusz, która studiuje energetykę na Politechnice Warszawskiej, jest też studentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przez najbliższe pół roku będzie zdobywać doświadczenie w Oddziale Obrotu Hurtowego PGNiG SA.

Staże jak Rajd Dakar

– Mamy możliwość spojrzenia na sektor energetyki w Polsce z punktu widzenia ministerstwa oraz podległych mu spółek, obserwowania zachodzących na rynku procesów i sposobów podejścia do rożnych wyzwań. Zostaliśmy zaangażowani w tworzenie tych rozwiązań – wyjaśnił Karol Basiński, absolwent automatyki i robotyki oraz elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Najbliższe sześć miesięcy przepracuje w Dziale Zarządzania Projektami Departamentu Strategii PGNiG SA. Porównał program stażowy do Rajdu Dakar. – Jest wyjątkowy i długodystansowy. Na płaskich etapach na każdym postoju czeka obsługa rajdu w postaci doświadczonych pracowników. Ale teraz mamy przed sobą najtrudniejszy etap, który można porównać do wjazdu w Andy. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie zwycięzcą – powiedział podczas podsumowania.

W programie stażowym „Energia dla przyszłości” bierze udział 21 studentów i absolwentów uczelni technicznych wybranych spośród blisko 200 kandydatów. Założeniem programu jest umożliwienie im poznania w praktyce różnych obszarów działalności branży energetycznej – od strategii poprzez sprzedaż do badań i rozwoju – co ma przyczynić się do budowania zaplecza kadrowego dla polskiej energetyki.

Źródło i fot.: PGNiG

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ