Partner serwisu
31 marca 2017

Enea ma zgodę rady nadzorczej na objęcie udziałów w kapitale PGG za 300 mln zł

Kategoria: Aktualności

Rada nadzorcza Enei wyraziła zgodę na przystąpienie spółki do Polskiej Grupy Górniczej i objęcie nowych udziałów w kapitale PGG o wartości nominalnej 300 mln zł w zamian za wkład pieniężny w kwocie 300 mln zł - podała Enea w czwartek w komunikacie.

Enea ma zgodę rady nadzorczej na objęcie udziałów w kapitale PGG za 300 mln zł

– Powyższa decyzja związana jest z planowanym nabyciem przez PGG wybranych aktywów Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. – podałaa spółka.

Wiceprezes Energi Jacek Kościelniak mówił wcześniej, że inwestycja Energi w zakup akcji Polskiej Grupy Górniczej w dłuższym horyzoncie będzie opłacalna.

– Jesteśmy przekonani, że w dłuższym horyzoncie czasu jest to inwestycja opłacalna. (...) Współpracujemy dobrze z PGG, mamy podpisany długoterminowy kontrakt, bardzo atrakcyjny – powiedział Kościelniak podczas czwartkowej konferencji prasowej. – Patrząc na horyzont długoterminowy, biorąc też pod uwagę to, że górnictwo to nasza perełka, dobro narodowe, spodziewamy się stopy zwrotu w dłuższym horyzoncie czasu – dodał. Wiceprezes Energi Grzegorz Ksepko dodał, że decyzja o dokapitalizowaniu PGG była poprzedzona dogłębnymi analizami. – Z analiz wynika, że to przedsięwzięcie opłacalne, rentowne i myślę, że nie będziemy zawiedzeni – powiedział.

Energa poinformowała w środę, że jej zarząd podjął kierunkową decyzję o dokapitalizowaniu Polskiej Grupy Górniczej kwotą 100 mln zł przez Energa Kogeneracja.

O dokapitalizowaniu informowali też inni akcjonariusze PGG: PGE (przez spółkę zależną PGE GiEK kwotą 100 mln zł) oraz PGNiG (przez spółkę PGNiG Termika 300 mln zł).

Ministerstwo Energii informowało wcześniej, że po połączeniu z KHW Polska Grupa Górnicza ma być dokapitalizowana kwotą ok. 1 mld zł. Jak mówił w połowie marca minister energii Krzysztof Tchórzewski, środki te będą przeznaczone na niezbędne inwestycje.

 

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ