Partner serwisu
31 marca 2017

TOP 3 felietony Konrada Świrskiego w I kwartale 2017 roku

Kategoria: Aktualności

Konrad Świrski na łamach portalu kierunekenergetyka.pl co tydzień komentuje wydarzenia w branży energetycznej. Zobacz, które felietony były najpopularniejsze w pierwszym kwartale 2017 roku!

TOP 3 felietony Konrada Świrskiego w I kwartale 2017 roku

Najpopularniejsze felietony na początku 2017 roku

 

1. O tym, jak mamy zamknąć wszystkie polskie elektrownie węglowe do 2030 czyli… historia pewnego rysunku

Pojawiło się ciekawe (z wielu względów) opracowanie “A Stress Test for Coal In Europe under the Paris Agreement Scientific Goalposts for a Coordinated Phase-out and Divestment”...

2. Energetyka wraca do polskich spółek. Są plusy ale… i minusy

W ciekawy sposób odbywa się właśnie coś pod nazwą „repolonizacja” polskiej energetyki. Elektrownie, które kiedyś sprywatyzowano i sprzedano zagranicznym inwestorom- międzynarodowym koncernom energetycznym – są dzisiaj odkupywane przez polskie narodowe koncerny z większościowymi udziałami Skarbu Państwa i pod względem własnościowym wracają na łono ojczyzny.

3. Trudna praca bloków węglowych w polskim systemie energetycznym

Projektantom dawnych technologii energetycznych nigdy nie przyszłoby do głowy, jak będą pracować bloki w końcówce swojego istnienia, bo pierwsze założenia pracy były nieco inne niż dziś. Technologia produkcji energii poprzez przekształcenie energii chemicznej paliwa w parę ma swoje praźródła w wynalazkach tzw. bani Herona (już 140 lat p.n.e.) i pierwszych zastosowaniach w starożytności.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ