Partner serwisu
24 maja 2017

PGE GiEK współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie

Kategoria: Aktualności

Lubelski Uniwersytet Przyrodniczy znalazł się w gronie szesnastu uczelni wyższych, z którymi  PGE GiEK nawiązała współpracę. 23 maja w siedzibie Elektrociepłowni Lublin Wrotków podpisano stosowne porozumienie w tej sprawie.

PGE GiEK współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie

Elektrociepłownię Lublin Wrotków, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna należącej do Grupy Kapitałowej PGE i Uniwersytet Przyrodniczy łączy wieloletnia współpraca. 

– Wzajemne relacje dotyczą przede wszystkim wspólnych przedsięwzięć służących wymianie doświadczeń i prezentacji osiągnięć oraz organizacji praktyk studenckich – mówi Jacek Miłosz, dyrektor Elektrociepłowni Lublin Wrotków. –  W ostatnich kilkunastu latach, tj. od 2000 r. z możliwości odbycia praktyk skorzystało ok. 400  studentów, w tym kilkudziesięciu z  Uniwersytetu Przyrodniczego.  Zawarcie porozumienia o współpracy naukowo-technicznej jest potwierdzeniem jej kontynuacji  szczególnie w dziedzinie ekoenergetyki, ochrony środowiska i bezpieczeństwa procesów przemysłowych. Stworzy możliwość wspólnego rozwiązywania problemów natury teoretycznej i praktycznej oraz praktycznego wykorzystania potencjału naukowego uczelni – podkreśla Jacek Miłosz.

Umowę o współpracy podpisali Jacek Miłosz, dyrektor Elektrociepłowni Lublin Wrotków oraz prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego. 

W gronie uczelni, z którymi współpracuje PGE GiEK znajdują się obecnie Akademia Górniczo–Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Łódzki, Politechniki w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Opolu, Rzeszowie i Lublinie, Akademia Morska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim, a także Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.  Współpraca spółki polega m.in. na realizacji projektów badawczo-rozwojowych. Dzięki współpracy z Politechniką Wrocławską opracowano m.in. innowacyjną metodę monitoringu bloku energetycznego w Elektrowni Turów. Z kolei z Politechniką Łódzką spółka prowadziła projekt badawczy z zastosowaniem materiału opatentowanego przez tę uczelnię dla ograniczenia emisji rtęci do atmosfery.

 

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ