Partner serwisu
30 maja 2017

Prezes Veolii Energii Poznań: nowoczesne technologie zmieniają energetykę

Kategoria: Aktualności

Orlof dodał, że Veolia potrzebuje w takich miastach jak Poznań dobrze wykwalifikowanych techników. W związku z tym od 2010 firma współpracuje z Zespołem Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu skąd pozyskuje elektryków i energetyków. Podkreślił, że w br. podpisano też umowę z Zespołem Szkół Elektrycznych nr 1, gdzie uczyć się mają też automatycy.

W ten sposób zamierzamy wypełnić lukę pokoleniową, którą w tej chwili mamy. Warto dodać, że mamy na następne pięć lat dokładnie zaplanowany program odejść pracowników - w każdym roku wiemy, który pracownik nabędzie prawa emerytalne, dlatego jego następcę planujemy bardzo precyzyjnie, ponieważ potrzebujemy dużo czasu na jego wyszkolenie - tłumaczył odnosząc się do średniej kadry technicznej.

Prezes zarządu Veolia Energia Poznań dodał, że firma współpracuje też z Politechniką Poznańską, z którą realizuje konkurs na pracę inżynierską. Tam pozyskuje m.in. wyższą kadrę techniczną.

Przyszli inżynierowie, studenci politechniki, piszą pracę inżynierską z obszaru, który jest istotny dla Veolii. W konkursie, wspólnie z przedstawicielami uczelni wybieramy te najlepsze. Poza nagrodami taki przyszły inżynier ma okazję odbyć praktykę. W ten sposób pozyskujemy też naszą kadrę - tłumaczył Orlof.

Zwrócił jednocześnie uwagę na różnice pokoleniowe między młodszymi, a starszymi pracownikami firmy. W jego ocenie pokolenie tzw. millenialsów jest "świadome swoich praw i obowiązków, ono jest bardziej otwarte i elastyczne". Dodał, że młode osoby swobodnie posługują się nowoczesnymi technologiami.

 

Źródło: PAP

Fot.: pl.freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ