Partner serwisu
23 czerwca 2017

ME o funduszu "PGE Ventures” i inkubatorze przedsiębiorczości PGNiG InnVento

Kategoria: Aktualności

Fundusz "PGE Ventures” i inkubator przedsiębiorczości PGNiG InnVento to przykłady nowoczesnego myślenia o roli innowacji w energetyce – poinformowoało Ministerstwo Energii

ME o funduszu "PGE Ventures” i inkubatorze przedsiębiorczości PGNiG InnVento

Polska Grupa Energetyczna SA (PGE SA) 22 czerwca 2017 r. ogłosiła powołanie funduszu Corporate Venture Capital „PGE Ventures”. Celem projektu jest wspieranie rozwoju innowacyjnych i komercyjnie opłacalnych projektów, inwestowanie w startupy oraz obejmowanie udziałów w już prosperujących przedsiębiorstwach.

– Inicjatywa PGE to przykład otwierania się sektora energetyki na nowe obszary i modele biznesowe. Projekty takie jak ten wpisują się w model modernizacji sektora wyznaczony przez nas w Kierunkach Rozwoju Innowacji Energetycznych (KRIE) - komentował obecny na uroczystości inauguracji funduszu wiceminister energii Michał Kurtyka. - Liczymy, że inne podmioty z sektora energii zostaną zainspirowane dzisiejszym wydarzeniem do równie interesujących i miejmy nadzieję, owocnych działań – dodał wicemnister.

Podkreślił również, że dzięki tego typu rozwiązaniom Polska może się stać liderem w Europie Środkowo-Wschodniej oraz coraz częściej konkurować z zagranicznymi podmiotami sektora energii na rynkach międzynarodowych.

– Mam nadzieję, że projekt PGE Ventures, czy też otwarty wczoraj przez PGNiG inkubator przedsiębiorczości InnVento wyznaczą nowy standard we wdrażaniu innowacji w polskim obszarze energii – ocenił Kurtyka.

 

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ