Partner serwisu
21 lipca 2017

Horała: temat energetyki jądrowej nie powinien umrzeć

Kategoria: Aktualności

W rozmowie z serwisem Energetyka24 Poseł Marcin Horała wypowiedział się na temat nowego parlamentarnego zespołu do spraw energetyki jądrowej, którego jest członkiem. Jego zdaniem, temat energii z atomu wciąż powinien być obecny w debacie parlamentarnej i publicznej.

Horała: temat energetyki jądrowej nie powinien umrzeć

W jakim dokładnie celu powstał zespół?

Poseł Marcin Horała: Zespoły parlamentarne to takie jakby komisje sejmowe, tylko o ile liczba i zakres tematyczny komisji jest dość sztywny - z grubsza odpowiadają resortom, o tyle zespoły mogą być tworzone przez grupy parlamentarzystów zasadniczo dowolnie. Nie czuje się upoważniony żeby mówić o celu zespołu jako takim, natomiast jeżeli chodzi o mój cel przystąpienia do zespołu to wynika to z miejsca, z którego się wywodzę. Na Pomorzu jest problem deficytu energii, jest to też miejsce planowanej budowy elektrowni jądrowej. To powoduje że temat budowy elektrowni atomowej jest dla mnie interesujący i ważny.

Co będzie należało do jego obowiązków?

Zespoły parlamentarne mają "miękkie" kompetencje". Planujemy spotkania z urzędnikami ministerstwa, ekspertami, stroną społeczną w celu promowania tematu, wypracowywania satysfakcjonujących różne strony rozwiązań.

Cały arykuł można przeczytać na www.energetyka24.com

 

 

fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ