Partner serwisu
25 lipca 2017

Toyota pracuje nad samochodem elektrycznym z nowymi bateriami

Kategoria: Aktualności

Japoński koncern Toyota pracuje nad samochodem elektrycznym zasilanym przez nowy typ baterii, które umożliwią pokonanie zdecydowanie dłuższego dystansu i szybkie ładowanie - poinformował we wtorek dziennik "Chunichi Shimbun". Pojazd ma trafić do sprzedaży w 2022 r.

Toyota pracuje nad samochodem elektrycznym z nowymi bateriami

"Chunichi Shimbun" nie podaje jednak źródeł tej informacji.

Samochód elektryczny, o którym pisze dziennik, ma powstać na bazie zupełnie nowej platformy. Silnik ma być napędzany przez baterie na substancje stałe, które będzie można naładować w kilka minut. Obecnie w pojazdach tego typu wykorzystuje się baterie litowo-jonowe, które potrzebują 20-30 minut do naładowania. Zapewniają one zasięg 300-400 km.

Rzeczniczka Toyoty, Kayo Doi, powiedziała, że nie będzie komentować informacji dotyczących szczegółowych planów produkcyjnych. Dodała jednak, że koncern chce skomercjalizować baterie na substancje stałe po 2020 roku. Jak podkreślają media japoński koncern chce nadrobić dystans do liderów w segmencie aut elektrycznych czyli np. Renault, General Motors, Nissana i Tesli.

Do tej pory Toyota rozwijała i promowała technologie silników hybrydowych oraz ogniw paliwowych. Jednak w zeszłym roku Japończycy informowali, że planują włączyć do swej oferty produktowej samochód elektryczny dalekiego zasięgu. W tym celu w firmie powołano specjalny oddział, na którego czele stanął prezes koncernu, Akio Toyoda.

Według doniesień Toyota również planuje rozpocząć masową produkcję samochodów elektrycznych w Chinach. Ma do tego dojść najwcześniej w 2019 roku. Jednak zapowiadany pojazd ma powstać na bazie istniejącego modelu C-HR. Wyposażony będzie w baterie litowo-jonowe.

Nad bateriami na substancje stałe pracują także inni producenci motoryzacyjni tacy jak BMW. Niemcy chcą rozpocząć ich produkcję w ciągu najbliższych 10 lat.

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ