Partner serwisu
13 września 2017

Jakie zmiany na rynku energetycznym można było zaobserwować w ostatnich miesiącach w Polsce i w Europie?

Kategoria: Aktualności

Rynek energetyczny ulega ciągłym zmianom. Ceny węgla stale rosną, co powoduje wzrost udziału gazu w miskie energetycznym. Jakie inne zmiany można było zaobserwować w ciągu ostatnich miesięcy?

Jakie zmiany na rynku energetycznym można było zaobserwować w ostatnich miesiącach w Polsce i w Europie?

Rosnące ceny węgla oraz wzrost mocy dostępnej z OZE wpływa na zwiększenie udziału gazu w tzw. miksie energetycznym na dojrzałych rynkach Zachodniej Europy. Istotne znaczenie ma również wysoka sprawność oraz elastyczność elektrowni opartych na blokach gazowych. Pozwala to w czasie niemalże rzeczywistym reagować na bieżący poziom zapotrzebowania na moc w systemie energetycznym. Stabilny poziom dostaw z Rosji oraz z Norwegii, a także rozwój i stałe zwiększenie udziału gazu LNG pozwala na podejmowanie perspektywnicznych decyzji ekonomicznych, w których paliwo gazowe jest źródłem energii - stwierdza Michał Bobczuk, Makler Giełd Towarowych Hermes Energy Group S.A.

Postępująca rewolucja LNG spowodowała, iż gaz w formie skroplonej popularny w początkowej fazie w Azji oraz Europie Południowej stał się paliwem o zasięgu globalnym.

źródło: biznes.newseria.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ