Partner serwisu
22 września 2017

W Gliwicach rozmawiano o elektromobilności

Kategoria: Technologie

W dniach 19-21 września w Gliwicach odbywała się konferencja Battery Experts Forum, na której obecni byli przedstawiciele marek w branży technologii baterii i elektromobilności.

W Gliwicach rozmawiano o elektromobilności

Była to dobra okazja, by zapoznać się z najnowszymi trendami i analizami rynkowymi z segmentu niezależnych systemów dostarczania oraz magazynowania energii. Zaprezentowano najnowsze technologie litowo-jonowe oraz omówiono najważniejsze zagadnienia z zakresu elektromobilności. Podczas konferencji poruszane były również aspekty bezpieczeństwa w transporcie pakietów bateryjnych, zmiany w regulacjach unijnych i testowania pakietów bateryjnych. Nie brakowało także wystawców, m.in. wśród których byli m.in. AutaElektryczne.pl, Batimex, BMW Sikora, BMZ GmbH, Ventec iBMS czy też Zakład Elektroniczny Omega Sp. z o.o.

Wraz z przedstawicielami lokalnych władz i samorządów, ministerstwa oraz producentami autobusów omówiono kwestie wdrożenia programu elektromobilności w Polsce. Poruszono kwestie finansowania, budowy infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych.

W Battery Experts Forum obecni byli m.in. przedstawiciele władz lokalnych, rządu, producentów autobusów, a także energetyki i uczelni technicznych. W gronie prelegentów znaleźli się m.in.: Sven Bauer z BMZ Group, Alica Pawłowska z Ministerstwa Energii, Tadeusz Rodziewicz z Tauron Dystrybucja S.A., Marek Pol z Ursusa S.A., Stefan Murmann z Samsung SDI, Sotaro Hayashi z Muraty i Maciej Świerczyński z Aalborg University.

Polska edycja Battery Experts Forum jest największą konferencją poświęconą zaawansowanym rozwiązaniom z dziedziny niezależnych systemów dostarczania oraz magazynowania energii. Przedstawione technologie dotyczą szerokiego zakresu produktów począwszy od elektronarzędzi, systemów magazynowania energii (dla  instalacji „on-grid” oraz „off-grid”) przez baterie do rowerów i skuterów elektrycznych, pojazdów oraz autobusów elektrycznych.

Wydarzenie odbyło się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

źródło: Informacja prasowa
fot. battery-experts-forum.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ