Partner serwisu
04 października 2017

Niższe rachunki dla mieszkańców Krotoszyna

Kategoria: Z życia branży

Obniżenie zużycia energii przy zachowaniu wysokiej jakości i pewności dostaw ciepła, wymierne oszczędności finansowe i redukcja emisji CO2 w Krotoszynie - to podstawowe korzyści, wynikające z zastosowania przez spółkę Veolia w Poznaniu inteligentnych rozwiązań w zarządzaniu lokalnym systemem ciepłowniczym.

Niższe rachunki dla mieszkańców Krotoszyna

Veolia w Poznaniu od 2011 roku zarządza lokalnym systemem ciepłowniczym w Krotoszynie. Najważniejszymi klientami Veolii w mieście są Krotoszyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa i lokalny samorząd.

We wrześniu 2016 roku Veolia podpisała ze swoimi partnerami 5-letnią umowę na zarządzanie energią. Kontrakt zakłada zmniejszenie zużycia energii w budynkach należących do Urzędu Miasta w Krotoszynie i spółdzielni oraz gwarancję oszczędności w zakresie zużycia ciepła przy zachowaniu komfortu dostaw ciepła. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu przez Veolię inteligentnych rozwiązań. Polegają one między innymi na: optymalizacji i regulacji parametrów pracy regulatorów w węzłach, aby możliwe było dostosowanie ich do działalności w budynkach, kontroli parametrów komfortu cieplnego oraz monitoringu zużycia energii w taki sposób, by mieszkańcy otrzymywali dokładnie taką ilość ciepła, na jaką jest zapotrzebowanie. Dodatkowo, w ramach zastosowania inteligentnych narzędzi przeprowadzono optymalizację i regulację parametrów pracy pozostałych urządzeń, dzięki czemu możliwe jest wygenerowanie dużych oszczędności. Pracownicy Veolii w Krotoszynie i Poznaniu wykorzystując nowoczesne narzędzia informatyczne 24 godziny na dobę przez cały rok optymalizują wykorzystanie energii u Klientów.

W wyniku tych optymalizacji tylko podczas jednego sezonu grzewczego, trwającego od października 2016 roku do maja 2017 roku udało się wygenerować oszczędności wynoszące 9,1 proc. dla spółdzielni i 3,2 proc. dla miasta, czyli łącznie 4055 GJ. Zredukowano też, o 323 tony emisję CO2 w mieście.

– Wprowadzone przez nas w Krotoszynie rozwiązania przyniosły realne zyski dla naszych klientów. Klient otrzymuje konkretne korzyści w postaci oszczędności energii, co ma ogromny wpływ na jakość środowiska naturalnego oraz oszczędności w pieniądzu. My dodatkowo bierzemy na siebie koszty całej inwestycji. Bardzo się cieszymy z zaufania, jakie zdobyliśmy w Krotoszynie. Wspólna, efektywna praca przy takich projektach zawsze kończy się sukcesem – mówi Sławomir Jurczyński, członek zarządu i dyrektor ds. Rozwoju i Regionu w Veolii w Poznaniu

– Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, mieszkańcy i pracownicy magistratu dostrzegają konkretne, wymierne korzyści. Właśnie takie projekty chcemy realizować, by Krotoszyn był nadal postrzegany jako miasto przyjazne mieszkańcom i przyjazne dla środowiska –mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ