Partner serwisu
05 października 2017

EPK: Czy elektrownie fotowoltaiczne cieszą się popularnością?

Kategoria: Aktualności

Rozwój źródeł odnawialnych jest aktualnie w Polsce tematem wielu debat. O popularności fotwoltaiki opowiada Łukasz Grela, prezes Spółki EPK.

EPK: Czy elektrownie fotowoltaiczne cieszą się popularnością?

Rzeczywiście fotowoltaika to jeden z obszarów, który pojawił się kilka lat temu w naszej ofercie. Jesteśmy zresztą właścicielem własnej instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, a także na elewacji południowej, na której ułożonych jest 196 paneli. Jest to jedna z największych pionowych instalacji w Polsce. Całkowita moc instalacji to 98,9 kWp, łączna powierzchnia czynna modułów to 616,5 m2 – mówi Łukasz Grela.

1 stycznia br. powołana została do życia Spółka EPConstruction. Co znajduje się w jej ofercie?

Oferuje usługi związane z elektrowniami fotowoltaicznymi, począwszy od inwentaryzacji oraz oceny technicznej obiektu pod instalację pv, poprzez analizy zacienienia i całorocznej sprawności, analizy ekonomiczne czy analizy zysków wizerunkowych, aż do uzgodnień przyłącza do sieci, projektu budowlanego i wykonawczego, i wreszcie oddania instalacji do użytkowania, nie wyłączając oczywiście serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego – wylicza prezes EPK.

Popularność instalacji pv ciągle rośnie?

W 2016 roku dwukrotnie wzrosła moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce, między innymi dzięki systemom wsparcia, które jednak będą powoli wycofywane. Rząd stawia na urynkowienie OZE, a to ma sens tylko w połączeniu z innymi źródłami energii. Bronić się będą rozwiązania kompleksowe, w których fotowoltaika będzie tylko częścią systemu – kończy Łukasz Grela.

Rozmawiała Karolina Jakubiec, redaktor portali branżowych BMP

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ