Partner serwisu
06 października 2017

KAEFER SA: Rosnące znaczenie badań termowizyjnych. Jakie innowacje są planowane w najbliższym czasie?

Kategoria: Aktualności

KAEFER SA od lat posiada w swojej ofercie badania termowizyjne. W tej dziedzinie można zauważyć znaczny postęp technologiczny. Czy KAEFER zauważa wzrost zainteresowania tą usługą?

KAEFER SA: Rosnące znaczenie badań termowizyjnych. Jakie innowacje są planowane w najbliższym czasie?

Oferowane na rynku narzędzia są coraz bardziej precyzyjne i zaawansowane technicznie przy jednoczesnym spadku cen sprzętu. Ten sposób diagnozowania problemów związanych z utratą ciepła stał się popularny i ogólnie dostępny. Można powiedzieć, że termowizja zagościła już na stałe w obecnym na rynku wachlarzu usług – podkreśla Mariusz Łotowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Operacyjny KAEFER SA.

Jakie innowacje w zakresie badań termowizyjnych planują Państwo w najbliższym czasie?

Naszym zdaniem KAEFER jest innowacyjny i nasza innowacyjność ma swoje odzwierciedlenie w kompleksowości oferty z zakresu diagnostyki izolacji na instalacjach przemysłowych. Nasi specjaliści dokonują przeglądu instalacji i określają kondycję jej izolacji oraz związane z nią potrzeby klienta. W ramach naszych usług szacujemy oszczędność energii związaną z poprawą stanu izolacji, zyski klienta związane z planowaną inwestycją i okres jej zwrotu. W realizacji w/w usługi stosujemy takie metody, jak: termowizja i audyt Tip Check, określający poziom strat ciepła na instalacji, szacujący możliwe do osiągnięcia oszczędności i okres zwrotu poniesionych na inwestycję środków. Posiadamy własny dział projektujący m.in. izolacje. Nasi specjaliści są ekspertami w zakresie wymogów i potencjalnych problemów związanych z izolacjami instalacji w wielu branżach, m.in. rafineryjnej, energetycznej, przemysłowej etc. – stwierdza Mariusz Łotowski.

Jak przedstawia się pełna oferta KAEFER SA i jakie miejsce zajmuje w niej termowizja?

KAEFER SA oferuje pełen zakres prac związany z izolacją instalacji, począwszy od projektu, poprzez prefabrykację (posiadamy własny warsztat centralny, prefabrykujący większość konstrukcji i elementów izolacji), wykonanie, kontrolę termowizyjną po wykonaniu izolacji, aż po serwis pogwarancyjny. Wspomniane działania wspierane są przez nadzorujące bezpieczeństwo siły BHP, Dział Zaopatrzenia i Transportu oraz Dział Logistyki Personalnej, zapewniających nam pełną mobilizację w razie potrzeby rozpoczęcia prac w bardzo krótkich terminach – dodaje.

Rozmawiała Karolina Jakubiec, redaktor portali branżowych BMP

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ