Partner serwisu
22 listopada 2017

Wiceminister Kurtyka: Energetyka ma przed sobą ciekawą przyszłość

Kategoria: Aktualności

Wiceminister energii Michał Kurtyka 18 listopada 2017 r. uczestniczył w Poland 2.0 Summit Imperial College London w Londynie. Podsekretarz stanu w ME wziął udział w sesji tematycznej „Energy”, poświęconej przyszłości sektora energetycznego w Polsce i na świecie. Spotkał się także z polskimi studentami, którzy studiują i pracują w Wielkiej Brytanii.

Wiceminister Kurtyka: Energetyka ma przed sobą ciekawą przyszłość

Podczas dyskusji w ramach sesji „Energy”, wiceszef ME mówił o perspektywach polskiej energetyki w horyzoncie kilkunastu najbliższych lat, rządowym Planie Rozwoju Elektromobilności, efektywnym stymulowaniu innowacji, a także podejmowanych przez Ministerstwo Energii działaniach na rzecz adaptacji sektora energii w Polsce do wyzwań związanych z jego transformacją.

Współczesna energetyka to nie tylko dziedzina inżynierów, ale też ekonomistów, prawników, czy politologów. Oprócz projektowania skutecznych rozwiązań technicznych potrzebne są odpowiednio skrojone regulacje prawne, właściwie dobrane modele biznesowe, a także umiejętność przełożenia ich na rzeczywistość polityczną. To sektor który ma przed sobą niezwykle ciekawą przyszłość a jego rozwój będzie wymagał zaangażowania specjalistów o bardzo różnorodnych kompetencjach i umiejętnościach zawodowych – podkreślał wiceminister.

O perspektywach rozwoju sektora w Polsce i Europie wiceszef ME rozmawiał również z polskimi studentami, którzy mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii.

Widać, że młodzi ludzie zainteresowani są kwestiami strategicznymi z punktu widzenia interesów państwa takimi jak dywersyfikacja II czy elektromobilność, interesują ich również perspektywy rozwoju zawodowego w  sektorze energii w Polsce. Zapewniłem ich, że jest to i będzie w najbliższych latach ciekawe miejsce pracy dla dobrze wykształconych ludzi z pasją – komentował Kurtyka.  

Wraz z podsekretarzem stanu w ME, w wydarzeniu wzięli udział absolwenci I edycji programu stażowego Energia dla Przyszłości, prowadzonego przez ME we współpracy z Orlenem, PGE oraz PGNiG. Wiceminister Kurtyka podkreślał, że wymiana doświadczeń między studentami z Polski i innych państw – w tym Wielkiej Brytanii - jest ważna dla przyszłości sektora energii.

Pozwala nam lepiej identyfikować i dostosowywać proces tworzenia kadr, które będą systematycznie zasilać i wzbogacać polską i światową energetykę – komentował.

Poland 2.0 Summit Imperial College London został zorganizowany przez Imperial College Polish Society, stowarzyszenie działające na rzecz animowania i podtrzymywania wspólnoty tworzonej przez polskich studentów oraz wszystkich zainteresowanych polską historią, dziedzictwem i bieżącymi sprawami związanymi z naszym krajem.

źródło: me.gov.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ